pieprz

    Pieprz wykorzystywany jest przede wszystkim w kuchni. Okazuje się, że jego liczne właściwości mogą zostać użyte również w inny, korzystny sposób. Sprawdź, jak wpłynie na pranie, gdy niewielką jego ilość wsypiesz do pralki.

    Pieprz czerwony to świetna alternatywa dla tradycyjnego pieprzu czarnego. Choć na co dzień nie sięga po niego wiele osób, stanowi łatwo dostępną przyprawę, którą warto wypróbować ze względu na jej właściwości. Czerwony pieprz polecany jest zwłaszcza tym, którzy preferują mniej pikantne potrawy.

    Pochodzenie przyprawy, jaką jest pieprz cytrynowy, nie jest jednoznaczne. Wiadomo jednak, że tę ostrą i orzeźwiającą mieszankę stosowano już wieki temu i do dziś cieszy się ona niesłabnącą popularnością na całym świecie. Poznaj właściwości pieprzu cytrynowego i jego zastosowanie.

    W kuchni Dzień Dobry TVN Piotr Kucharski przesadził z pieprzem. Jak to zrobić, aby było smacznie? Zobaczcie, jak przygotować stir-fry z młodej kapusty i wołowiny, omlet ze szpinakiem płatkami owsianymi oraz krem z pora z wędzonym pstrągiem. Uwaga, jest ostro!