otyłość u dzieci

    otyłość u dzieci

    Szpital św. Ludwika w Małopolskim Centrum Rehabilitacji w Radziszowie organizuje turnusy leczenia otyłości dla dzieci i młodzieży. Jest to odpowiedź na narastający problem wśród najmłodszych, który nasila się w czasie pandemii. O potrzebie reagowania na pierwsze oznaki otyłości i wspierania dzieci, które się z nią zmagają, opowiedziały w Dzień Dobry TVN pediatra i gastrolog dziecięcy, dr Katarzyna Przybyszewska oraz mama uczestnika turnusu, Mieczysława Ożóg.

    Co powinny jeść dzieci, które mają problem z otyłością i muszą kontrolować wagę? Zapytaliśmy o to Darię Ładochę. Blogerka i coach żywieniowy przygotowała potrawy, które zasmakują każdemu dziecku. Na naszym stole pojawiły się takie dania jak: makaron ryżowy z warzywami, pieczony halibut, soczewica z burakami oraz leczo z fasolą i dynią. Smacznego!

    Coraz głośniejsze są próby odbierania rodzicom czy dziadkom otyłych dzieci. Nie wszystkie kończą się dobrze. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Agnieszka Piskała dietetyczka, która pracuje z otyłymi dziećmi. Jak odchudzić dzieci w dobie chipsów, parówek i wszędobylskich słodyczy?