Masło orzechowe

  Masło orzechowe

  Dzięki bogatej zawartości składników odżywczych masło orzechowe na stałe powinno wejść do naszego jadłospisu, zastępując słodkie i niezdrowe przekąski. Dobrej jakości masło orzechowe jest m.in. źródłem białka i błonnika.

  Masło orzechowe jest często wykorzystywanym składnikiem shaków. Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze, jest smaczne, po drugie – zdrowe, a po trzecie – przepisy na przygotowanie pysznego shake’a z masłem orzechowym można dowolnie urozmaicać.

  W kuchni Dzień Dobry TVN gościliśmy Martę Szulawiak-Turską, uczestniczkę pierwszej edycji programu „Top Model. O swoim udziale w programie mówi " Nie zrobiłam kariery jako top modelka ale też nie liczyłam na to. Byłam najstarsza, najgrubsza i najniższa". Dziś naszym widzom zaproponowała przepisy na: chleb bananowy, masło orzechowe, bulion warzywny, ananasa pieczonego z rumem i lody waniliowe!

  Naukowcy brytyjscy uznali, że podawanie dzieciom masła orzechowego może skutecznie zapobiec alergii na orzechy. Czy rzeczywiście? Po ilu miesiącach życia dziecka można wprowadzać do jego diety orzechy? Dlaczego niektóre osoby reagują na orzechy w sposób bardzo gwałtowny? O wynikach wspomnianych badań rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN prof. Jerzym Kruszewskim - alergologiem z Wojskowego Instytutu Medycznego.

  Burger z krokodyla, krewetki z Mozambiku z sosem szafranowym i lody bananowe z masłem orzechowym - to przysmaki, które dziś w naszej kuchni przygotowuje David Gaboriaud. Kto z Was ma ochotę na krewetki, lody bananowe, a kto na burgera z krokodyla? :-)