kura

  kura

  Coraz większa świadomość konsumentów sprawia, że nie jest dla nas obojętne to, co ląduje na naszym talerzu. Największa uwaga skupia się na przemyśle mięsnym i jajach. Chów ściółkowy to jeden ze sposobów hodowli kur niosek. Czym się charakteryzuje?

  Powiedzmy to sobie wprost - każdy z nas ma jakąś własną, wyjątkową pasję. Jedni lubią kolekcjonować znaczki, drudzy pocztówki, jeszcze inni - magnesy. A co z zamiłowaniem zbiera Edyta Pazura? O swoim niebanalnym hobby opowiedziała w mediach społecznościowych. Udało jej się zdziwić fanów i wzbudzić rozrzewnienie nad sielankowymi wspomnieniami z dzieciństwa.

  W senniku kura jest interpretowana jako symbol nadchodzącego szczęścia i harmonii. Sen taki można też rozumieć jako zapowiedź poprawy sytuacji finansowej. To także ostrzeżenie, by nie koncentrować swoich myśli na błahych sprawach, ponieważ takie rozproszenie odwraca uwagę od istotnych kwestii.

  W Wielką Sobotę - od wczesnych godzin porannych - katolicy święcą pokarm, który następnie znajdzie się na wielkanocnym stole. Dzień Dobry TVN również przygotowało swój własny koszyk. Włożyliśmy do niego m.in. jaja, które zniosła nasza adoptowana kura Kurosawa. Zobaczcie, jak pięknie je pomalowaliśmy.

  Z okazji Wielkanocy zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN jajo i kurę. Niestety między naszymi gośćmi doszło do sprzeczki. Spór dotyczył tego, co było pierwsze - jajko, czy kura? No i tak od słowa do słowa, stroszenia piórek i skorupki, kłótnia rozgorzała na dobre. Na szczęście pełzająca trawa nie odezwała się słowem ;) O pomoc w rozstrzygnięciu sporu poprosiliśmy widzów.

  "Każdy może mieć własną kurę". Na czym polega "kurza adopcja", co zyskują osoby, które zdecydują się na wzięcie kury pod swoje skrzydła i czy kury dobrze się czują w nowej sytuacji? ;)

  Fatima to kura, która została uratowana z wielkoprzemysłowej hodowli. Zamieszkała ze swoim wybawcą Mateuszem, który stworzył dla niej bardzo dobre warunki do życia. Obecnie ma ona nie tylko status zwierzęcia domowego, ale także przyjaciela. Jakiś czas temu - na jednym z portali społecznościowych - chłopak złożył profil Fatimy. Dlaczego to zrobił? Czy z kurą można stworzyć jakieś relacje emocjonalne? Mateusza i jego przyjaciółkę Fatimę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Praktycznie każdy element z kurczaka można wykorzysta w kuchni. Podsmażana wątróbka, filet z piersi w ziołach, nóżki w galarecie i tradycyjny rosół. W kuchni Dzień Dobry TVN Piotr Kucharski pokazał, jak jeszcze można przyrządzić popularną kurę.

  Nietypowej pasji jednego z najbardziej znanych polskich artystów profesora Leona Tarasewicza przyjrzał sie nasz dziennikarz Łukasz Radwan.

  Kura to bezpośredni potomek dinozaura - donosi Łukasz Radwan, który wybrał się do Jarkowa, w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie tresuje się kury! Co potrafi zrobić tresowana kura? Sami zobaczcie!