kryzys w związku

  kryzys w związku

  Edyta Pazura udzieliła poruszającego wywiadu. Małżonka znanego aktora opowiedziała o szczegółach ich związku, a także o najcięższych momentach swojego życia. Okazało się, że w młodym wieku widziała wstrząsające zdarzenie, które wpłynęło na jej przyszłość.

  Psycholożka Katarzyna Kucewicz wyjaśnia, po czym rozpoznać przechodzony związek i radzi, kiedy jest dobry moment na zawarcie małżeństwa.

  Rozstania prawie zawsze są bolesne, zwłaszcza jeżeli związek trwał kilka lat. Niestety niektóre związki są toksyczne, nie mają przed sobą przyszłości albo przynoszą partnerom więcej stresu niż radości. W takiej sytuacji należy zakończyć relację, jednak trzeba to zrobić na spokojnie i po poważnej analizie.

  Kryzys małżeński może przydarzyć się każdej parze, nawet tej, która wydaje się najbardziej dobrana. Kryzys równie dobrze może wystąpić po 5 latach, jak i po 20 latach małżeństwa. Jak przetrwać kryzys małżeński i czy w ogóle można z niego wyjść?

  Na początku patrzysz na ukochaną osobę przez różowe okulary i myślisz, że razem uda wam się przetrwać wszystko. Później pojawia się jednak wiele problemów, które mogą doprowadzić do pretensji, żalu, chłodu emocjonalnego, a nawet zdrady. Jeśli kłócisz się o wszystko ze swoim partnerem i wiele rzeczy was w sobie drażni, to znak, że prawdopodobnie nadszedł kryzys w waszej relacji, Jak uratować związek, który był kiedyś źródłem radości?

  Anita Szydłowska i Adrian Szymaniak uchodzili za szczęśliwe małżeństwo. Do czasu... Internauci zaniepokoili się, gdy w mediach pojawiły się doniesienia, że para przechodzi kryzys. A jak jest obecnie? Czy byli uczestnicy "Ślubu od pierwszego wejrzenia" doszli do porozumienia, czy wręcz przeciwnie - postanowili się rozstać?

  Jak pandemia wpłynęła na związki? W Polsce, jak wynika z badań prof. Izdebskiego, 1/4 ankietowanych rozważała rozwód. BBC ogłosiło, że w okresie od lipca do października 2020 r. jedna z brytyjskich firm prawniczych odnotowała 122-procentowy wzrost liczby zapytań o rozwody. O kryzysach w związkach rozmawialiśmy z Piotrem Mosakiem, psychologiem i terapeutą par oraz Magdą Modrą-Krupską i Markiem Krupskim.

  Każdy związek przechodzi większy lub mniejszy kryzys. Sztuką jest, by go przetrwać i dalej podążać razem wspólną drogą. Niekiedy zdarza się jednak, że któreś z partnerów ma dość i pomimo wieloletniej znajomości po prostu odchodzi. Tym razem skupialiśmy się na płci męskiej i zapytaliśmy psychoterapeutę i seksuologa Andrzeja Gryżewskiego, dlaczego mężczyzna ucieka w ramiona innej kobiety.

  W każdym długotrwałym związku pojawiają się różnice zdań i sprzeczki. Jak nie dopuścić aby przerodziły się w poważny kryzys? O związkowej prozie życia porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną i Janem Kuroniami oraz seksuolog Moniką Staruch.

  Gościem Dzień Dobry TVN była Joanna Krupa. Jacy ludzie zgłaszają się do 6. edycji programu? Czy gwiazda ma już swoich faworytów? Czego najbardziej jej brakuje w czasie realizacji zdjęć do "Top model"? W prasie pojawiły się doniesienia o kryzysie w związku Krupy. Jak jest naprawdę? I czy coś się u Joanny zmieniło w kwestii macierzyństwa? Czy planuje w najbliższym czasie powiększenie rodziny?

  Kto częściej dopuszcza się zdrady w związku? Mężczyźni czy kobiety? Z kim najczęściej jesteśmy zdradzani? Jakie emocje towarzyszą osobie zdradzanej? Jak sobie z nimi poradzić? I czy zdradę można wybaczyć? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Anne Kędzierską, psycholog oraz Katarzynę Ryzner, właścicielkę kobiecej agencji detektywistycznej.

  Kto rządzi w domu Pazurów? Cezary czy Edyta? Czy para przechodziła kryzysy? Jakie maja rady dla innych, wieloletnich małżeństw? O wzloty i upadki w małżeństwie Pazurów zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Bywa, że w pary łączą się osoby o sprzecznych charakterach. Wtedy łatwo o kryzysy w związku, które prowadzą do jego rozpadu. Jak zgodnie uratować związek niezgodnych charakterów? Według gości Dzień Dobry TVN pisarki Manueli Gretkowskiej i psychoterapeuty Piotra Pietuchy pomocne w tym będzie złapanie dystansu. Czy coś jeszcze?

  Czy to prawda, że młoda aktorka rozstała się ze swoim partnerem? Co na to jej babcia? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska postanowiła sprawdzić ile prawdy jest w plotce u samego źródła.

  Na kanapie Dzień Dobry TVN zasiedli: seksuolog prof. Zbigniew Lew Starowicz i psycholog Paulina Biernat. Zapytaliśmy ich, jak ich zdaniem zaradzić kryzysowi w związku. Jak według seksuologa "przyprawiać" swoją relację, by była silną? Czy wracanie do chwil, kiedy było z partnerem najlepiej, może być skuteczną terapią? Kiedy właściwie pojawia się kryzys i czemu warto ze sobą rozmawiać? Psycholog Paulina Biernat wyjaśniła, jak pomocny może być terapeuta. Czy dzisiaj jeszcze walczy się o związki? Co składnia nas do chęci naprawy swoich relacji?

  Małgorzata i Piotr Widera to bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy". Psycholog Paulina Biernat postanowiła pomóc im odbudować relację zaburzoną przez zdradę Piotra. Czy decyzja o podjęciu walki o miłość jest obustronna? Jakie dylematy wiążą się z wybaczeniem? Czy zdradę rzeczywiście można wybaczyć i jaką rolę odgrywa pomoc psychologa w odbudowie zaufania? Małgorzatę, Piotra i Paulinę Biernat gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Kiedy mija "miesiąc miodowy" partnerów często dopada kryzys. Jeden, drugi, kolejny. W dzisiejszym świecie szybkiego życia panuje moda na równie szybkie związki. Na naszej kanapie, seksuolog profesor Zbigniew Lew- Starowicz opowiedział, dlaczego wzrasta liczba rozwodów i, dlaczego tak łatwo poddajemy się w walce o swój związek? Psycholog Joanna Heidtman podpowiada zaś, jak skutecznie pracować nad sobą, by przetrwać nie tylko wspólne wzloty, ale i upadki.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska podczas ramówki TVN Style porozmawiała między innymi z Mają Sablewską. Nie zapytała jednak o jej program, a o życie miłosne. Czy to prawda, że w związku Mai i Wojtka Mozolewskiego nastały gorsze dni? Jaka para radzi sobie z problemami?

  Ewa Chodakowska wydała kolejną książkę. Kiedy trenerka ma czas na ich pisanie? Kto jej w tym pomaga? Partnerem Ewy, także biznesowym, jest jej mąż Lefteris Kavoukis. Dzięki temu spędzają cały czas razem. Jak im się współpracuje? Czy pojawiają sie konflikty? Kto jest w tym związku bardziej impulsywny, a kto jako pierwszy wyciąga rękę na zgodę? Trenerkę o jej relację z mężem zapytała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jak określiła Agnieszka Jastrzębska, Marcin i Aneta Perchuć to takie TVN-owe małżeństwo. Aktora możemy oglądać w serialu "Mąż czy nie mąż", z kolei Aneta jest trenerką w Małych Gigantach. Perchuciowie parą są już od 16 lat. Czy zdarzały im się w tym czasie kryzysy? Które z małżonków częściej ustępuje i idzie na ugodę? Jak wygląda codzienność w życiu aktorskiej pary? Rąbka tajemnicy w Dzień Dobry TVN uchyliła Aneta.

  Kolorowa prasa donosiła ostatnio, że związek Mai Sablewskiej przechodzi kryzys. Czy to prawda? Jaką odmianę jogi ćwiczy Maja? Czy wystąpi w sesji dla Playboya? Zapytała ją o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dominika Figurska i jej mąż Michał Chorosiński spodziewają się piątego dziecka, które przyjdzie na świat w maju tego roku. Czy planowali tak liczną rodzinę? A może ta ciąża jest dla nich zaskoczeniem? Czy to prawda, że wychowanie każdego następnego dziecka jest łatwiejsze? Dlaczego podziwia kobiety, które rodzą dzieci w późniejszym wieku? Jak wspomina swoją pierwszą ciążę? Dominika Figurska była gościem Jolanty Pieńkowskiej w Dzień Dobry TVN.