Jan Komasa

  Jan Komasa

  Anja Rubik zagrała w teledysku do piosenki Mary Komasy zatytułowanej "Lost me". Klip wyreżyserował Jan Komasa. Premiera klipu była atrakcją gali zamknięcia 9. edycji krakowskiego festiwalu NETIA OFF CAMERA. Anja i Mary spotkały się z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim. Powiedziały o początkach swojej znajomości i teledysku, który przez wielu może zostać uznany za skandalizujący. Dlaczego zdecydowały się na pokazanie w nim nagości?

  Szkoła zaufania czy restrykcyjny program antyplagiatowy, który wkrótce trafi do gimnazjów i liceów? Która metoda będzie bardziej efektywna? Na temat nielegalnego zapożyczania prac, Dorota Wellman i Robert Kantereit rozmawiali w Dzień Dobry TVN z nauczycielem Jarosławem Szulskim, reżyserem Janem Komasą oraz niemniej zainteresowanym tematem ściągania, tegorocznym maturzystą Błażejem Hejwowskim.

  3-letni Krystian Polkowski cierpi na neuroblastomę IV stopnia, jeden z najgroźniejszych nowotworów złośliwych. Z medycznego punktu widzenia już dawno nie powinien żyć. Jednak chłopiec kurczowo trzyma się życia. Krystian potrzebuje kilkuset tysięcy złotych na leczenie. Jan Komasa i Józef Pawłowski, a także kilkanaście innych gwiazd, postanowili mu pomóc. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Anna Polkowska, mama Krystiana, oraz Paulina Szubińska-Gryz, która działa na rzecz dzieci z chorobą nowotworową. Jak czuje się teraz Krystian?

  Nakręcił ponad 30 filmów. Do Warszawy przyjechał, by zobaczyć Muzeum Historii Żydów Polskich. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał Romana Polańskiego, czy ogląda polskie filmy, jak odbiera porównanie Jana Komasy do siebie, ile razy widział jego film "Miasto 44" oraz, czy "Ida" zdobędzie Oscara.

  Przedpremierowy pokaz produkcji Miasto 44 odbył się na Stadionie Narodowym pod koniec lipca tuż przed 70-tą rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Na ekranach kin obraz zagości 19 września. O kontrowersjach wokół filmu oraz o tym jak wyglądała praca przy jego produkcji rozmawialiśmy z reżyserem Janem Komasą i aktorem Antonim Królikowskim.