inspiracja

  inspiracja

  Zdania na temat huny są podzielone. Huna to dla wielu ludzi religia, ale są i tacy, którzy twierdzą, że to jedynie ruch, który stał się popularny wraz z falą New Age. Nie ulega jednak wątpliwości, że jej twierdzenia skłaniają do głębszych przemyśleń.

  Claire Wineland od urodzenia cierpiała na mukowiscydozę. Wiedziała, że ma szansę przeżyć zaledwie kilka lat. Przeżyła 21 lat. Sporą część swojego krótkiego życia spędziła w szpitalu. Zmarła tydzień po przeszczepie płuc, który był jej ostatnią nadzieją. Zanim jednak odeszła, stała inspiracją dla wielu milionów internautów. Na swoim wideoblogu opowiadała nie tylko o przemijaniu, ale przed wszystkim o radości z każdego przeżytego dnia. Jako czternastolatka wyszła na scenę, by wygłosić swoje pierwsze motywacyjne przemówienie. Założyła też fundację dla nieuleczalnie chorych dzieci. Poznajcie historię Claire Wineland.

  Powstała nowa kolekcja unikatowych lalek Barbie, przedstawiających prawdziwe postacie – silne kobiety, które warto podziwiać i naśladować. Jedna z lalek została wykonana na podobieństwo Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczkę zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, aby zapytać o to wyróżnienie. Co ono dla niej oznacza? Zobaczcie, o co Martyna zaapelowała do kobiet.

  Została zgwałcona, była samotną matką, pokonała raka, a prawdziwą miłość znalazła dopiero po czterdziestce. Książki Reginy Brett są bestsellerami, a za swoje felietony autorka otrzymała już wiele wyróżnień. Była też dwukrotnie nominowana do prestiżowej nagrody Pulitzera. Niedawno ukazała się jej najnowsza książka "Kochaj. 50 lekcji jak pokochać siebie, swoje życie i ludzi wokół". Z pisarką spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, której Regina Brett zdradziła, że bardzo lubi wracać do Polski. Dlaczego? Skąd czerpie siłę, by przekazywać ją innym? Jaka jest rola Boga w jej książkach? Jak Regina Brett odbiera słowa "pokochać siebie" i czy jest szczęśliwa?

  Każdy artysta ma swoją muzę. Czyją inspiracją stały się: Edyta Zając-Rzeźniczak, Maja Sablewska, Monika Olejnik, Jessica Mercedes, Zofia Ślotała, Katarzyna Warnke, Natalia Szroeder, Hanna Lis i Agnieszka Woźniak-Starak? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na pokazie pełnym projektantów mody i ich artystycznych muz. Jak myślicie, trudno być muzą?

  Diana Karamon, Sandra Stencel, Grzegorz Jarek, Magdalena Łoś i Dorota Chwedorowicz grają w jednym teatrze. Jednak aktorstwo nie jest ich jedynym zajęciem. Wykonują również inne zawody, z których czerpią inspiracje do grania.

  Sam Havadtoy zaczynał od projektowania wnętrz. Wśród jego klientów był między innymi John Lennon. Po śmierci muzyka Sam związał się z Yoko Ono. Najsłynniejszą wystawą Havadtoy'a jest kolekcja inspirowana komunizmem i pop-artem. Obecnie wystawę można zobaczyć w Warszawie. Dlaczego budzi ona tak duże zainteresowanie? Z artystą rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ula Chincz.

  W Zachęcie można zobaczyć niezwykłą wystawę sztuki współczesnej "Kanibalizm? O zawłaszczeniach w sztuce". Jaki jest cel wystawy? Kogo Agata Wejchert-Dworniak, członek zarządu Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza do odwiedzenia tego miejsca? Hanna Wróblewska, dyrektor Zachęty oraz Iwona Buchner, właścicielka domu aukcyjnego poruszyły z kolei ważną kwestię dotyczącą praw autorskich. Gdzie leży granica między inspiracją a plagiatem?