Hawaje

  Poke to hawajski termin na rzeczy pokrojone w kostkę. Wymawia się go "poh-kay". Jest to danie z ryżu, do którego dodaje się najczęściej surową rybę i roślinne dodatki. Potrawa nazywana jest również hawajskim poke, sushi poke lub poke bowl. W kuchni Dzień Dobry TVN Cristina Catese zaprezentowała, jak przygotować Poke ze szpinakiem, groszkiem, łososiem i awokado. Sprawdź jej przepis. 

  Agata Rubik wraz z rodziną wybrała się na Hawaje. Niestety jej rajskie wakacje nie są do końca idealne. Dlaczego? O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedział Mateusz Hładki.

  Honolulu to przede wszystkim oryginalne krajobrazy, niepowtarzalne plaże, piękne wodospady, rafy koralowe oraz lasy tropikalne. Jeśli szukasz miejsca, które potrafi doskonale połączyć różne kultury i tradycje, to warto się tam wybrać.

  Co to za potrawa i jak ją przygotować?

  Podróż na Hawaje to z pewnością źródło niezapomnianych przygód. Jakie atrakcje turystyczne mają do zaoferowania wyspy? O jakiej porze roku najlepiej zdecydować się na podróż? Poznaj ciekawostki o Hawajach, które warto znać jeszcze przed wyjazdem na archipelag.

  Zdania na temat huny są podzielone. Huna to dla wielu ludzi religia, ale są i tacy, którzy twierdzą, że to jedynie ruch, który stał się popularny wraz z falą New Age. Nie ulega jednak wątpliwości, że jej twierdzenia skłaniają do głębszych przemyśleń.

  Pierwsza Dama USA Jill Biden przeszła w szpitalu zabieg medyczny. Żona urzędującego prezydenta zraniła się w nogę podczas wizyty na Hawajach. Poleciała tam prosto po ceremonii otwarcia IO Tokio 2020.

  Zastanawialiście się, gdzie jest Bartek Jędrzejak? Opuścił nas na chwilę, by złapać trochę słońca przed zimą, ale nie zapomniał o widzach Dzień Dobry TVN. Poznajcie jego nowego przyjaciela! Gdzie chcielibyście uciec przed jesienną szarugą?

  W studiu Dzień Dobry TVN zawsze panuje gorąca atmosfera, nawet zimą. Przed Wami tancerki hula. Brakuje tylko hawajskich palm w miejscu choinek...

  Bożena Jarnot od 17 lat jest Honorowym Konsulem RP na Hawajach. Na czym polega jej rola? W jaki sposób promuje tam polską kulturę? I jak to się stało, że Pani Bożena zamieszkała akurat na Hawajach? Dlaczego wyjechała z Polski? O swoim niezwykłym życiu Bożena Jarnot opowiedziała w Dzień Dobry TVN.