dania dla dzieci

    Gotowanie może być świetną zabawą, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Zaproszenie maluchów do kuchni i umożliwienie im udziału w przygotowywaniu jedzenia to nie tylko rozrywka, ale również sposób na naukę wielu cennych umiejętności, postaw, a także na umacnianie relacji w rodzinie. Co mogą ugotować dzieci? Sprawdź nasze propozycje i proste przepisy.

    Kluski lane wielu osobom kojarzą się z dzieciństwem, bo to właśnie najmłodszym najczęściej się je gotuje. Są bardzo proste w przygotowaniu, ale wystarczy popełnić niewielki błąd, by się nie udały. Jak zrobić idealne kluski lane? Sprawdź przepis i wskazówki.

    Szukasz pomysłu na obiad dla dzieci? W kuchni Dzień Dobry TVN Sebastian Olma przygotował pyszne dania właśnie z myślą o dzieciach: muffiny z wędliną, serem i szpinakiem, pieczone parówki w cieście maślanym, kolorowy makaron z duszoną wieprzowiną i kotleciki mielone wieprzowe z warzywami w sosie pomidorowym. Sprawdź przepisy krok po kroku.

    Paweł Loroch - kucharz, dziennikarz kulinarny i - jak mówi o nim Marcin Prokop - człowiek wielu talentów podpowiada w Dzień Dobry TVN, jak przygotowywać posiłki i przekąski dla dzieci, by te chciały jeść warzywa. Zdradzamy jego przepisy na niemiecki kisiel z owocami, nuggetsy z bananów, serniczki Pani Miry i Elmo z warzyw.