ćwiczenie

  ćwiczenie

  Pamięć do liczb, dat, faktów, nazwisk itp. to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności w wieku szkolnym, na studiach, ale też w całym dorosłym życiu. Dlaczego jedni zapamiętują błyskawicznie i na lata, a inni szybko zapominają, choć wkładają duży wysiłek w naukę? Umiejętności zapamiętywania można się jednak nauczyć. Nie trzeba się z nią urodzić. Z pomocą przychodzi mnemotechnika.

  Jeeeeedziemy z tym rzyciem i zrzucamy oponki na wiosnę! Qczaj: "Kochana moja, weź tę swoją oponę i niczego się nie wstydź, bo nie jesteś jedyna, która tę oponę ma, tylko niektóre ją bardziej upychają po majtopasach"! Do dzieła!

  Niektóre osoby nie mają czasu lub pieniędzy na treningi w siłowni. W Dzień Dobry TVN instruktorka fitness Katarzyna Dziurska pokazała ćwiczenia, jakie można wykonać w domu i to przy użyciu przedmiotów codziennego użytku.

  Katarzyna Olubińska spotkała się z polska Strong Woman! Sylwia Reichel-Wilczewska jako pierwsza Polka w historii, będzie reprezentować nasz kraj na zawodach Strong Woman w USA. Jak wyglądają jej treningi, czy potrafi być delikatna i jakie kwiaty najbardziej lubi najsilniejsza Polka?

  Richard Phillips to kapitan MV Maersk Alabama, w którego, w filmie "Kapitan Phillips", wcielił się Tom Hanks. Kiedy MV Maersk Alabama przepływał koło wybrzeży Somalii, piraci wdarli się na pokład. Kapitan, by ratować załogę, oddał się w ręce porywaczy. Potem napisał o tych wydarzeniach książkę "Kapitan. Na służbie", która stała się bestsellerem. Z kapitanem Richardem Phillipsem rozmawiała reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.