asertywność

  W najnowszym poście gwiazda zdradziła swój sposób na asertywność i opowiedziała o kolejnych celach na najbliższą przyszłość.

  Umiejętności interpersonalne, czyli kompetencje miękkie, są uznawane za równie ważne, jak wiedza specjalistyczna oraz doświadczenie zawodowe. Właśnie dlatego wielu pracodawców oferuje swoim podwładnym trening umiejętności interpersonalnych, który pomaga w rozwoju komunikacji, zdolności do negocjacji, efektywnej pracy zespołowej i w rozwiązywaniu konfliktów.

  Jak być asertywnym? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które nie potrafią często wyrażać swoich opinii, boją się również mówić „nie”. Najważniejsze jest uświadomienie sobie, że asertywność jest cechą, która znacznie ułatwia życie i podejmowanie decyzji. Sprawdź, jak nauczyć się wyrażania opinii w kulturalny i naturalny sposób.

  Asertywność to cenna umiejętność, której wielu z nas brakuje. Bojąc się krytyki czy odrzucenia, naginamy często własne zasady, by sprostać wymaganiom otoczenia. Na istotę problemu uwagę zwróciła Anna Mucha. Aktorka opublikowała w sieci ważne przesłanie i zadała fanom kilka pytań.

  Katarzyna Nosowska dała się poznać nie tylko jako utalentowana piosenkarka, lecz osoba z dużym poczuciem humoru. We wrześniu tego roku wyjdzie już druga książka jej autorstwa zatytułowana "Powrót z Bambuko". Na temat nowej publikacji oraz o zmianach, jakie zaszły w życiu artystki, mieliśmy okazję porozmawiać w studiu Dzień Dobry TVN.

  "Ze mną się nie napijesz?" - takie pytanie można usłyszeć na prawie każdej imprezie. Po kilkukrotnym jego usłyszeniu niektóre osoby ulegają, bo albo mają dość namolnego znajomego, który ma problem ze słuchem, albo nie chcą być uznane za niegrzeczne. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy psychoterapeutę Roberta Rutkowskiego, dziennikarza Michała Migałę i aktorkę Annę Kerth, aby poradzili naszym widzom, jak skutecznie odmówić, kiedy nie ma się ochoty na alkohol lub przyjęło się już go tyle, że wystarczy. "

  Andrzej Cichocki, trener biznesu oraz kapelan więzienny został zaproszony do programu "Projekt Lady" jako ekspert. Jak sam przyznał, dzięki trudnym doświadczeniom z dzieciństwa, na zbuntowane uczestniczki patrzy jak na zwykłe dziewczyny. Nie ocenia ich. Sport nauczył go radzić sobie z porażką. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy również uczestniczkę "Projektu Lady" Natalię Bugajską, która miała problem z asertywnością. Czego nauczyła się od Andrzeja? I czego według trenera biznesu brakuje uczestniczkom programu?

  Agnieszka pozwala Alanowi na wszystko i daje mu to, czego chłopiec sobie zażyczy. Bez wyjątku ulega wszystkim jego kaprysom i zachciankom. Chciałaby to zmienić i stać się asertywna w stosunku do syna. Z tego powodu zgłosiła się do naszego cyklu "Niedoskonała mama". Co powinna zrobić? Jak postępować z dwuletnim dzieckiem? Dlaczego Agnieszka do tej pory nie potrafiła powiedzieć NIE? Jak powinien zachowywać się rodzic, kiedy dziecko zaczyna płakać? W Dzień Dobry TVN gościliśmy mamę Alana - Agnieszkę i psychologa Magdalenę Chorzewską.

  Gość Dzień Dobry TVN brytyjska psycholog Jacqui Marson napisała książkę "Bycie miłym to przekleństwo". Czy według autorki rzeczywiście nie warto pomagać innym, a lepiej być samolubnym? Jak być asertywnym nie raniąc przy tym? Dlaczego warto najpierw być miłym dla siebie, a dopiero potem dla innych?