Nowoczesna technologia pomaga nam dbać o relacje z bliskimi. W jaki sposób?

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
dziennik.pl
Miłość romantyczna jest szkodliwa?

Nowoczesna technologia ma olbrzymi wpływ na nasze życie, także to uczuciowe. Badania pokazują, że częściej wyznajemy sobie miłość przez telefon niż twarzą w twarz. Do tego, co drugi zakochany przyznaje, że sprawdza telefon ukochanego bez jego wiedzy. Jak jeszcze nowoczesna technologia wpłynęła na nasze relacje?

Miłość a nowoczesna technologia

Rozwój technologii zmienił nie tylko sposób naszego funkcjonowania, czy pracy. Wpływa także na to, jak budujemy i dbamy o relacje z bliskimi nam osobami. Badania przeprowadzone przez Digital Care pokazują, że Polacy dzięki nielimitowanym rozmowom i lepszej jakości internetu mogą lepiej pielęgnować uczucie. Takiego zdania jest aż połowa ankietowanych. 40 proc. pytanych uważa, że kontakt z bliskimi ułatwiają im różnego rodzaju komunikatory.

Miłość i związki

Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

64 proc. badanych przyznaje, że pisze wiadomości do ukochanego, z czego 33 proc. robi kontaktuje się w ten sposób z partnerem częściej niż 5 razy dziennie. Co piąty respondent wyznał, że w ogóle nie kontaktuje się w ciągu dnia z partnerem czy partnerką. Co ciekawe, aż 72 proc. ankietowanych wyznało kiedyś miłość w rozmowie telefonicznej lub wiadomościach, natomiast 27 proc. zdarzyło się w ten sposób zerwać z ukochaną osobą.

Gdzie szukamy miłości?

Rozwój nowoczesnych technologii wpłynął na sposób, w jaki szukamy miłości. Do korzystania z aplikacji randkowych przyznaj się 32 proc. Polaków. Do tego aż 21 proc. ankietowanych (głównie panów) wyznało, że korzysta z tego rodzaju narzędzi będąc w związku. Czy zdarza nam się sprawdzać telefon ukochanego? 44 proc. badanych odpowiedziało twierdząco. Częściej do takiego zachowania przyznawały się pnie. Warto też dodać, że 57 proc. ankietowanych zna kod dostępu do telefonu partnera/partnerki – ponad połowa mężczyzn (51 proc.) i aż 63 proc. kobiet.

- Świadcząc usługi serwisowe i pomagając każdego dnia tysiącom klientów w naprawach smartfonów, wiemy, jak ważne jest dla nich, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi. Obecnie, zwłaszcza po pandemii, większość aktywności – już nie tylko zawodowych, ale także prywatnych – przeniosła się na stałe do sieci. Korzystanie z udogodnień, które oferują nam smartfony, pozwala nie tylko wyznawać miłość, ale także "być w kontakcie" z wszystkimi, o których się troszczymy – podsumowała badanie Anna Kozłowska-Pietraszko, Corporate Communication Director w Digital Care.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: dziennik.pl

Źródło zdjęcia głównego: Carol Yepes/Getty Images

Pozostałe wiadomości