TikTok będzie miał swojego chatbota. Pomoże odkryć "zabawne i inspirujące treści"

Autor:
kgo//am,
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN24
Rodzina z TikToka
Rodzina z TikTokaDzień Dobry TVN Online
wideo 2/9

W czwartek TikTok przekazał, że właśnie rozwija swojego chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Narzędzie nosi nazwę Tako i, według przedstawicieli aplikacji, ma pomóc odkrywać "zabawne i inspirujące treści". Jest już dostępne na Filipinach.

TikTok ma swojego chatbota

ChatGPT w ostatnim czasie stał się technologicznym hitem. Przedsiębiorstwa rozpoczęły prace nad uruchomieniem własnych chatbotów. Do ich grona właśnie dołączył TikTok. Firma ogłosiła, że jest na wstępnym etapie prac nad uruchomieniem chatbota o nazwie Tako.

Narzędzie, jak napisano w oświadczeniu wydanym 25 maja, ma być narzędziem, które wesprze użytkowników w poszukiwaniu i odkrywaniu "zabawnych i inspirujących" treści. Tego samego dnia zajmująca się sztuczną inteligencją izraelska firma Watchful Technologies poinformowała, że nową ikonkę po prawej stronie interfejsu aplikacji zaczęli widzieć niektórzy posiadacze TikToka z Filipin.

Ze screenów, które udostępniono Reutersowi wynika, że po kliknięciu w ikonkę chatbota otwiera się pole rozmowy z Tako. "Cześć! Spytaj mnie o cokolwiek, a ja zrobię wszystko, żeby pomóc ci znaleźć to, czego szukasz" - brzmią pierwsze wiadomości. Pojawia się też informacja, że narzędzie jest w fazie testów i podpowiedzi Tako mogą być "nieprawdziwe lub niedokładne".

Tako sprawi, że sugerowane treści już nie będą wyświetlane na podstawie tego, co oglądają użytkownicy, ale przede wszystkim w oparciu o to, co przekażą w wiadomościach prywatnych. Nie wiadomo dlaczego testy przeprowadzane są na Filipinach oraz kiedy usługa trafi do szerszego grona odbiorców.

Sztuczna inteligencja - technologiczna rewolucja

Sztuczna inteligencja oraz produkty, które są na niej oparte, mają być potencjalnym zagrożeniem dla pracowników wielu branż.

Najpopularniejsze narzędzie, wypuszczony na rynek przez OpenAI, ChatGPT, już pokazało, na co je stać. Bot był w stanie stworzyć artykuł, tekst piosenki, scenariusz krótkometrażowego filmu, a nawet zdać egzamin na studiach medycznych, prawniczych, czy biznesowych. Polska matura również nie była mu straszna.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:kgo//am, Daria Pacańska

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Dan Kitwood/Getty Images

Pozostałe wiadomości