Nowa książka Radka Kotarskiego. "Bardzo dużo mnie uczy o sobie samym"

WODT0163
Źródło: Dzień Dobry TVN
Fabularny debiut Radka Kotarskiego
Fabularny debiut Radka Kotarskiego
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Radek Kotarski pokazał nam swoją najnowszą publikację zatytułowaną: "Mężczyzna, który uderzy dziecko". Jest to pierwsza w historii kariery dziennikarza książka fabularna, a właściwie zbiór 15 różnych opowiadań. Autor opowiedział nam o swoim dziele.

Radek Kotarski i jego fabularny debiut

Radosław Kotarski, autor bestsellerowych: "Włam się do mózgu", "Inaczej" oraz "Nic bardziej mylnego" właśnie wydał nową książkę. W zbiorze 15. opowiadań pokazuje, co stałoby się, gdybyśmy przyjrzeli się bliżej ludziom, którzy nas otaczają i poznali ich historię. Może zatrzymanie się przy nich i popatrzenie z ich perspektywy nauczy nas czegoś o naszym życiu?

- My będąc bohaterami pierwszoplanowymi swojego życia, prowadzimy swoje życie tak intensywnie, że nie mamy czasu popatrzeć tak przez pryzmat życia kogoś innego. Dla mnie to było tak fascynujące odkrycie. Zrobienie kroku w tył i empatyczne spojrzenie, jak ja bym sobie poradził z ewentualnym problemem, bardzo dużo mnie uczy o sobie samym – powiedział Radek.

Radek Kotarski opisuje ludzkie problemy

W książce autor zamieścił kilka opowieści. To historie zwykłych ludzi, którzy mają swoje utrapienia i zwyczaje. W opowiadaniach występuje wspólny mianownik.

- Ta wspólna nić tych opowiadań to jest lotnisko, konkretny dzień, 24 lutego 2022 r., znaczący dzień dla całego świata. Wydaje mi się, że spotkanie na lotnisku jest o tyle ciekawe, że to jest miejsce, gdzie jedziemy załatwić konkretną sprawę. Jak się zobaczy, że za każdą sytuacją stoją ludzie, którzy mają jakieś określone cele, to jest fascynujący moment - dodał.

Na pytanie, czy historie opisane przez Radka Kotarskiego faktycznie miały miejsce, autor odpowiedział: "Historie w 95 procentach są prawdziwe. To są historie, które się zdarzyły. Zależało mi na tym, żeby to była prawdziwa sprawa".

Co więcej, do autora zaczynają spływać propozycje ekranizacji książki w formie filmu i serialu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/EastNews

podziel się:

Pozostałe wiadomości