Porady

Dzień Babci i Dziadka - kiedy wypadają? Sprawdź, co trzeba o nich wiedzieć

Porady

Aktualizacja:
Autor:
Teofila
Siewko
Dziadkowie na tle zachodzącego słońca

W styczniu wielkimi krokami zbliżają się dwa ważne dni - Dzień Babci i Dzień Dziadka. To święta, w których warto złożyć im życzenia, zrobić dla nich coś miłego lub też obdarować prezentami, najlepiej własnoręcznymi. Kiedy dokładnie wypadają i co powinno się o nich wiedzieć? Sprawdź!

Dzień Babci - kiedy jest?

Dzień Babci przypada na 21 stycznia. Pomysł utworzenia tego święta w Polsce pojawił w 1964 roku na łamach tygodnika "Kobieta i Życie". Pomysłodawcą był Kazimierz Fileger. Dopiero po ustanowieniu Dnia Babci powstał również Dzień Dziadka. Także w Bułgarii święto to obchodzi się 21 stycznia. Z kolei w Stanach Zjednoczonych babcie i dziadkowie mają swoje święto w tym samym dniu - 11 września. 

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Dzień Dziadka - kiedy jest?

Dzień Dziadka w Polsce obchodzi się zaraz po Dniu Babci - czyli 22 stycznia. W dniu tym zazwyczaj składa się życzenia, wręcza laurki oraz przygotowuje różnego rodzaju spotkania i pokazy artystyczne wnucząt, zwłaszcza w przedszkolach. Co do pochodzenia święta, wciąż nie ma pewności, możliwe, że narodziło się w związku z ustanowieniem Dnia Babci lub zostało zapożyczone ze Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: PeopleImages/Getty Images

Pozostałe wiadomości