Patryk Galewski poprowadził warsztaty kulinarne w poprawczaku. "Mówi zrozumiałym dla chłopaków językiem"

Autor:
Berenika
Olesińska
Reporter:
Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski
Kulinarne warsztaty w zakładzie poprawczym
Kulinarne warsztaty w zakładzie poprawczym Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Patryk Galewski miał w przeszłości problemy z prawem. Dzięki niezwykłej relacji z ks. Janem Kaczkowskim wyszedł na prostą i jest dzisiaj przykładnym mężem, ojcem oraz szefem kuchni, który nawiązuje kontakt z trudną młodzieżą, by kontynuować spuściznę swego zmarłego przyjaciela. Kucharz zawitał do jednego z zakładów poprawczych w ramach projektu "PAKA. Inne garowanie" i zaangażował do gotowania obecnych tam podopiecznych. Wyjątkowym warsztatom kulinarnym przyglądała się Kinga Burzyńska z Dzień Dobry TVN.

Patryk Galewski kontynuuje dzieło ks. Jana Kaczkowskiego

Patryk Galewski, jak sam przyznaje, jest człowiekiem, który doświadczył w życiu wielu podbramkowych sytuacji. Jako młody mężczyzna miał problemy z prawem i z używkami, ale dzięki pomocy księdza Jana Kaczkowskiego, odciął się od chuligańskiej przeszłości. Teraz pragnie dawać nadzieję i przykład innym zagubionym nastolatkom.

- Byłbym cholernym egoistą, na dodatek rudym, gdybym całą przestrzeń miłości, którą dostałem od Jana, (...) zatrzymał tylko dla siebie. Wspólnie z żoną podjęliśmy decyzję spełnienia nie moich marzeń, ale chęci bycia dla osób, które są w podobnej sytuacji lub gorszej - wyjaśnia w materiale Dzień Dobry TVN.

Szef kuchni postanowił w ramach projektu "PAKA. Inne garowanie" odwiedzać między innymi zakłady poprawcze, by pod pretekstem przeprowadzania warsztatów kulinarnych nawiązywać relacje z trudną młodzieżą i nieść jej pomoc.

"PAKA. Inne garowanie". Patryk Galewski odwiedził zakład poprawczy

Patryk Galewski nie rzuca słów na wiatr i konsekwentnie realizuje swój pomysł. Mężczyzna odwiedził jeden z zakładów poprawczych i wraz z przebywającymi tam nastolatkami przygotowywał smakowite hamburgery. Jak wyglądała ta niezwykła wizyta?

- Pierwszego dnia opowiada o sobie historię prawdziwą, mówiąc jeszcze takim językiem dla chłopaków zrozumiałym, trochę więziennym. Patryk też takim językiem się posługiwał. Jest autentyczny koleś, którego można dotknąć, porozmawiać z nim i na drugi dzień wielkie gotowanie - opowiada Kamil Stachowiak, wychowawca w zakładzie poprawczym.

Relację z warsztatów kulinarnych Patryka Galewskiego możecie zobaczyć w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Reporter: Kinga Burzyńska, Mateusz Jarosławski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości