Styl życia

Tworzy wyjątkowe zapachy, a nawet zachęca do tego innych. "Wychowałem się w domu, gdzie perfumy zawsze były obecne"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Marta Buchla
Perfumiarz i jego świat zapachów
Perfumiarz i jego świat zapachów Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Perfumy fascynowały go od najmłodszych lat. Karol Jaśkowiak zrezygnował z muzycznej kariery i pracy w branży fitness, by zająć się tworzeniem własnych zapachów. W Dzień Dobry TVN wrocławianin opowiedział o swojej niezwykłej pasji.

Wyjątkowy świat zapachów Karola Jaśkowiaka

Karol Jaśkowiak próbował swoich sił w różnych zawodach, ale to właśnie kreowanie zapachów sprawia mu największą radość. Wspólnie z twórcą internetowym, Kamilem Zającem, wrocławianin stworzył perfumy, które sprzedają się w setkach egzemplarzy. Co więcej, otworzył wyjątkowy sklep dla pasjonatów perfumiarstwa.

- Przez lata byłem takim biernym klientem perfumerii, ale nastąpiło pewne zmęczenie i taka chęć, żeby zrobić coś po swojemu (...). Postawiłem wszystko na jedną kartę - przyznał mężczyzna.

Karol Jaśkowiak o tworzeniu kompozycji zapachowych

Karol Jaśkowiak już od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie perfumiarstwem. Miłość do urzekających kompozycji zapachowych zaszczepili w nim najbliżsi.

- Wychowałem się w domu, gdzie perfumy zawsze były obecne. Rodzice zawsze używali dobrych zapachów - zapewnił wrocławianin, jednocześnie zwracając uwagę na złożoność procesu powstawania perfum.

- Musimy stworzyć sobie w głowie mapę tych wszystkich kilkuset substancji, które są w palecie (...). Tak naprawdę można połączyć wszystko ze wszystkim, tylko trzeba mieć intuicję - stwierdził rzemieślnik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Marta Buchla

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości