Jak zrobić palmę wielkanocną? Nasza specjalistka wyjaśniła to krok po kroku

Aktualizacja:

Wielkimi krokami nadchodzi Wielkanoc. Z tej okazji w wielu domach zaczyna pojawiać się świąteczny klimat -zajączki, mazurki, pisanki, żonkile i kolorowe palmy. Jak zrobić palmę wielkanocną samodzielnie? Nasza specjalistka, Elżbieta Cieloszyk pokazała, jak wykonać ozdobę z bibuły i krepiny.

Jak powstają sztuczne palmy wielkanocne?

Kolorowe palmy z bibuły to idealna wielkanocna ozdoba, która nie tylko pięknie przystroi nasze wnętrza, ale także długo będzie cieszyć oko. Jak wykonać ją krok po kroku? Nasza specjalistka zdradziła, że zawsze pracę rozpoczyna od przygotowania kwiatów. Kilka tygodni wcześniej systematycznie tworzy ozdoby o różnym kształcie, kolorze i wielkości. Dzięki temu później ma szeroki wybór materiałów, a jak wiemy, palma im bardziej kolorowa, tym ładniejsza.
Nasi prowadzący wykorzystali obecności pan Elżbiety i z jej pomocą próbowali wykonać jeden z najłatwiejszych kwiatków, czyli stokrotkę. Musimy przyznać, że Ania Kalczyńska poradziła sobie z tym zadaniem na piątkę.

Palma wielkanocna w stylu kurpiowskim

Palmy palmami, ale to, co charakteryzuje prace pani Cieloszyk, to elementy stylu kurpiowskiego. Jak przyznała, w jej rodzinnych stronach palmę wyróżnia to, że wykonana jest w całości z bibuły. Dawniej, by oszczędzić pieniądze, do kolorowej ozdoby dodawało się żywe elementy, tj. gałązki borówki.

Te małe gałązki były oznaką budzenia się do życia

– tłumaczyła nasza rozmówczyni.
Ponadto na Kurpiach palma musi być wyrazista. Dlatego też kwiaty wykonane są z materiału o intensywnym kolorze żółtym, czerwonym, niebieskim oraz pomarańczowym.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz także:
Autor: Nastazja Bloch
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości