Hobby

Polacy pokochali tango. "Ten taniec pokazuje rodzaj relacji, jaką para ma między sobą"

Hobby

Autor:
Nastazja
Bloch
Mistrzowie tanga argentyńskiego

Tango argentyńskie to taniec pełen pasji i namiętności. Jak się okazuje, w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Od 16 do 19 czerwca w Warszawie odbędzie się Warsaw Tango Festival RECUERDO. O fenomenie tanga opowiedzieli nam mistrzowie Patrycja Cisowska-Grzybek i Jakub Grzybek, Vanesa Villalba, Facundo Pinero, Manuela Rossi oraz Juan Malizia.

Festiwal Tanga Argentyńskiego 

Tango było popularne w naszym kraju już w okresie międzywojennym. Teraz miłość Polaków do tego stylu wraca. Nic dziwnego, w końcu taniec ten jest niezwykle zmysłowy, a ruchy bardzo osobiste. Obecnie na zajęcia i tzw. milongi przychodzą ludzie w różnym wieku. - To się pięknie ogląda, jak te pokolenia się ze sobą mieszają. Przychodzą ludzie 18- i 80-letni – powiedziała Patrycja Cisowska-Grzybek.

Zdaniem naszych gości taniec ten mówi więcej niż słowa. Po ruchach partnerów można dowiedzieć się m.in., jak wygląda relacja dwojga ludzi. - Tango jest trochę takim lustrem, ono doskonale obrazuje związek. (...) Wszystko wychodzi na treningu, każdy niuans ma znaczenie, wychodzi rodzaj relacji, jaką para ma między sobą – powiedziała Patrycja Cisowska-Grzybek.

Jak polskich tancerzy tanga oceniają mistrzowie zza granicy? - Zauważalna jest pewna elegancja w Polsce i specyficzna technika tancerzy na wysokim poziomie – powiedział Facundo Pinero

Festiwal Tanga Argentyńskiego 

Od sześciu lat w Polsce organizowany jest Warsaw Tango Festival RECUERDO. Wydarzenie to jest największym eventem w Europie. W tym roku do Warszawy przyjedzie 500 osób z 54 krajów. Przez cztery dni największe gwiazdy tanga będą dawać taneczne popisy.

- Impreza potrwa aż do niedzieli i będzie zwieńczona pokazem par w teatrze Komedia. Jest to ogromna impreza – powiedział organizator Jakub Grzybek.

Na naszej scenie mistrzowie dali popis i zatańczyli argentyńskie tango. To przedsmak tego, co przez kilka dni będzie można podziwiać w Warszawie podczas festiwalu.

Potrójnie mistrzowskie tango
Potrójnie mistrzowskie tango Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/EastNews

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości