Hobby

Jest jedyną Polką biorącą udział w wielbłądzich wyścigach. "To jest ekstremalne wyzwanie"

Hobby

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Magda Nabiałczyk
Jedyna polska dżokejka wielbłądzich wyścigów
Jedyna polska dżokejka wielbłądzich wyścigów Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

Justyna Patejuk to jedyna Polka, która bierze udział w wyścigach wielbłądów. Na swoim koncie ma już pierwsze sukcesy i nie zamierza zwalniać tempa. Dlaczego zdecydowała się właśnie na ten sport? O tym opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Licencja na wielbłądy

Justyna Patejuk od zawsze marzyła, żeby zamieszkać w egzotycznym kraju. Kobieta postanowiła więc wyjechać do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tam od 11 lat pracuje jako profesjonalny jeździec, a wcześniej dżokej. - Moja praca polega na tym, że wstaje o 3:30 rano, 6 razy w tygodniu przez 10 miesięcy w roku i uczestniczę w treningach koni wyścigowych - wyjaśnia.

Dżokejka zaczęła uczyć się jazdy konnej, gdy miała jedynie 10 lat i aż do 20 roku życia trenowała wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Dopiero na studiach zaczęła się jej przygoda z końmi wyścigowymi. Cztery miesiące temu Justyna podjęła kolejne wyzwanie. Postanowiła spróbować swoich sił w wielbłądzich wyścigach.

Dżokejka wielbłądzich wyścigów

Kobieta zaczęła uczęszczać do szkoły nauki jazdy na wielbłądzie, gdzie stworzono także drużynę wyścigową tylko dla kobiet. - Podczas czterech treningów zdobyłam tyle umiejętności, że wystartowałam w pierwszym wyścigu - dodaje. Polce udało zająć się drugie miejsce, a jak przyznaje nie było to proste.

- (...) Trzeba zachować ten rytm jazdy na bardzo wysokim zwierzęciu, które pędzi po torze wyścigowym. Myślę, że to jest ekstremalne wyzywanie - wyznaje.

- Jestem jedyną Polką biorącą udział w wyścigach wielbłądzich. W tej chwili jestem w czołówce naszego Championship - zaznacza. Choć jest to dość oryginalne przedsięwzięcie, ponieważ ten sport wykonują zwykle mężczyźni, to inicjatywa realizowana przez kobiety spotkała się z pozytywnym odzewem ze strony mediów i lokalnej społeczności.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości