Podróże

Tajlandia. Kontrowersyjne zasady wjazdowe mają zostać zniesione. Kiedy?

Podróże

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Bangkok

Tajlandia w dobie pandemii koronawirusa miała jedne z najbardziej restrykcyjnych sposobów rejestracji turystów i osób wjeżdżających do kraju. Spotkało się to z ogromną krytyką i wkrótce ma zostać zniesione. Kiedy zmienią się zasady wjazdu do Tajlandii?

Zniesienie zasad wjazdowych do Tajlandii

W Tajlandii obowiązywał jeden z najbardziej restrykcyjnych i krytykowanych systemów rejestracji, który umożliwiał wjazd do kraju. Aby uzyskać zezwolenie na wjazd, trzeba było udokumentować posiadanie między innymi polisy ubezpieczeniowej, której wysokość wynosiła 10 tysięcy dolarów. Konieczne było zaszczepienie się pełną dawką szczepionki. Osoby niezaszczepione miały obowiązek posiadania negatywnego testu RT-PCR lub Profesjonalnego Antygentowego. Test nie mógł być starszy niż 72 godziny przed odlotem. 

Podróże po świecie

Podróż marzeń do Namibii
Podróż marzeń do Namibii Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Zasady wjazdowe do Tajlandii - kiedy zostaną zniesione

W związku ze zmniejszającą się liczbą zakażeń i spowolnieniem rozprzestrzeniania się COVID-19 w Tajlandii ma zostać zniesiony system Thailand Pass. Jak zapowiedział Minister Turystyki Tajlandii - Pipat Tachakitprakan, ma on zostać wstrzymany od 1 lipca. W tym samym dniu przestanie obowiązywać nakaz noszenia maseczek. Pozostanie jedynie zalecenie korzystania z nich w miejscach zatłoczonych i przy objawach choroby. 

Więcej na stronie TVN24.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Andrea Pistolesi/Getty Images

Pozostałe wiadomości