Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Jakie są tam atrakcje?

Kobieta na kole w basenie
Fot. castherphoto@movistar.es/Getty Images
Energylandia to park rozrywki, w którym znajdziesz atrakcje dla dzieci, park wodny i strefę ekstremalną. Gdzie jest Energylandia? Jak tam dojechać? Jakie atrakcje wybrać?

Energylandia Zator to największy park rozrywki w Polsce, zajmuje aż 26 ha. Działa od 2014 roku. Są tam atrakcje dla małych dzieci, zjeżdżalnie dla dużych, a nawet rollercoastery i inne ekstremalne urządzenia dla dorosłych.

Gdzie jest Energylandia?

Energylandia to rodzinny park rozrywki w Zatorze, w województwie małopolskim. To miejscowość między Krakowem a Katowicami. Można dojechać tam samochodem, ale są też specjalne autobusy i busy ruszające z Krakowa oraz z Katowic. Jeśli zdecydujesz się na dojazd do Energylandii samochodem - pod parkiem jest parking płatny 5 zł za cały dzień.

Osoby, które przyjeżdżają z daleka, mogą zarezerwować nocleg w domkach wyjętych z czasów Dzikiego Zachodu.

Energylandia Zator - godziny otwarcia

Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze w wakacje jest otwarty zwykle od 10 do 20. Jesienią i wiosną od 10 do 18, a zimą jest zamknięty. Oprócz tego są w nim organizowane imprezy, np. Beach Party czy Halloween Energy, kiedy park jest otwarty aż do północy.

Co jest w Energylandii?

Wszystkie atrakcje w Energylandii dzielą się na cztery strefy:

· Bajkolandię,

· strefę familijną,

· strefę ekstremalną,

· park wodny Energylandia.

Oprócz tego na terenie Parku Rozrywki znajdują się różne lokale gastronomiczne i sklepy. Atrakcje różnych stref są w różnych miejscach parku. Nie są wydzielone.

Ważne! Kupując jeden bilet, mamy wstęp do wszystkich atrakcji, także do parku wodnego.

Energylandia dla najmłodszych dzieci - Bajkolandia

Strefa dla najmłodszych w Energylandii to Bajkolandia. Nie ma tam ograniczeń wiekowych, są za to udogodnienia dla rodziców z niemowlętami. Jakie atrakcje dla dzieci w Energylandii będą najlepsze dla najmłodszych? Przede wszystkim bezpieczne karuzele, samochodziki i samoloty dostosowane do małych dzieci.

Energylandia - karuzele dla dzieci:

· Funny Cars - samochodziki,

· Acrobatic Show - samolociki,

· Leo - „tradycyjna” karuzela z baśniowymi karetami i konikami,

· Podniebne Statki.

Dla małych dzieci są też odpowiedniej wielkości i szybkości rollercoastery, np. Circus Coaster w kształcie smoka czy Energus Roller Coaster. Dorośli też mogą się w nich dobrze bawić.

Zator, Energylandia: Strefa Familijna

Strefa Familijna to atrakcje dla dzieci i rodziców, ale w większości z ograniczeniem wzrostu. Aby skorzystać z niektórych urządzeń, trzeba mieć minimum 140 cm wzrostu. Rollercoastery dostarczają adrenaliny, ale w ...rozsądnych ilościach. Przykładowe atrakcje dla dzieci i rodziców, jakie oferuje Energylandia:

· Dragon Rollercoaster - od 4 lat i 120 cm wzrostu;

· Planetarium;

· Anaconda - spływ 20-osobowymi łodziami;

· Mars Coaster - kolejka górska.

To nie wszystko, jeśli chodzi o wesołe miasteczko Energylandia...

Energylandia - rollercoaster i inne atrakcje

Strefa ekstremalna to coś dla starszych dzieci i dorosłych. To tutaj są największe rollercoastery dla osób o mocnych nerwach, a także wielkie wahadło, 40-metrowy Space Booster, który osiąga prędkość do 100 km/h i wywołuje przeciążenia sięgające 4g. W 8-osobowej kapsule można doświadczyć siły bezwładności. Tsunami Dropper to z kolei „wieża zrzutu”, gdzie przeciążenie to aż 5,5g!

Największe rollercoastery Energylandii to:

· Mega Coaster - nowy rollercoaster z 2018 roku, ma 80 m wysokości i osiąga prędkość 142 km/h;

· Speed Water Coaster - nowy rollercoaster Energylandii z 2018 roku, o prędkości dochodzącej do 110 km/h i wysokości 60 m;

· Viking - spinning coaster, czyli kolejka z obracającymi się wagonami, o torze długości 320 metrów i 13 metrach wysokości;

· Mayan - o prędkości 80 km/h i przeciążeniach wynoszących 5g, ma 33 metry wysokości.

Na te największe i najszybsze rollercoastery mogą wchodzić osoby powyżej 140 cm wzrostu.

Energylandia Park Wodny

Strefa Water Park, czyli Park Wodny Energylandia, to aż 1800 m2 basenów, zjeżdżalni i plaż w stylu egzotycznym. Można tam pływać, zjeżdżać i opalać się, skorzystać z barku czy poleżeć na leżaku pod parasolem.

Atrakcje wodne Energylandii to np. zjeżdżalnie dla małych dzieci i dla tych większych oraz zjazdy pontonami jedno- i dwuosobowymi. W aquaparku Energylandia jest też rzeka, gdzie można urządzić sobie spływ.

Energylandia - bezpieczeństwo

Ze względów bezpieczeństwa, nigdy nie zapominajmy, by sprawdzić, czy nasze dziecko mieści się w „limicie” wzrostu. Każda atrakcja ma swój poziom trudności i zbyt małe dziecko nie powinno np. korzystać z ekstremalnych rollercoasterów czy stromych zjeżdżalni. LImit 140 cm wzrostu wpływa też na cenę biletu.

Zobacz film: Wakacje z dobrą zabawą. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości