Aquapark Kraków - które atrakcje są dla ciebie? Zjeżdżalnie, siłownia, plaża, basen...

Kobieta na basenie
Dmitry Melnikov/Getty Images
Źródło: iStockphoto
Aquapark w Krakowie to nie tylko zjeżdżalnie o różnym stopniu trudności czy baseny. Wiosną i latem można opalać się na plaży, a przez cały rok relaksować się w basenach, jacuzzi i saunach. W budynku jest też siłownia wodna oraz tradycyjna, z zajęciami fitness, jogi, tańca, pilatesu.

Aquapark Kraków, czyli Park Wodny w Krakowie to jeden z największych aquaparków w Polsce - ma aż 2000 m2 basenów i 800 m zjeżdżalni. Ważna informacja dla osób z wrażliwymi oczami: woda jest ozonowana, nie chlorowana.

Przed pierwszą wizytą warto zapoznać się z aktualną ofertą. Niektóre atrakcje są odpowiednie dla dorosłych, inne dla dzieci. Jeśli wybieramy się z rodziną, musimy sprawdzić, czy zjeżdżalnie, na których koniecznie chce zjechać potomek są dla niego odpowiednie...

Aquapark Kraków - zjeżdżalnie wewnętrzne

Wewnętrzne zjeżdżalnie w Aquaparku Kraków to atrakcje dla całej rodziny. Mają niski poziom trudności, ale to nie znaczy, że może na nie wejść każdy! W hali basenowej są dwie większe zjeżdżalnie:

· Aligator. Zjeżdżalnia od 8. lub od 6. roku życia (w drugim przypadku tylko pod opieką osoby dorosłej). Ma ponad 18 metrów długości i 2 metry szerokości, dzięki czemu można z niej zjeżdżać w trzy osoby.

· Żółty Wąż. Zjeżdżalnia dla dzieci od 7. roku życia.

Dla maluchów lepsze będą atrakcje, które znajdują się w brodziku dla dzieci:

· trzy mini zjeżdżalnie,

· Tęczowa Zjeżdżalnia,

· Wyspa Piratów i piracki statek z armatkami wodnymi,

· tryskające wodą zwierzaki,

· Magiczny Grzybek, czyli rodzaj fontanny w kształcie muchomora.

Brodzik ma głębokość nie większą niż 0,6 m. Woda ma nie mniej niż 29-30 st. C.

Nowa zjeżdżalnia w aquaparku, czyli jazda pontonem

Oprócz tego Aquapark Kraków ma nową zjeżdżalnię pontonową i multimedialną o nazwie Pontonowa Mamba. Działa od 2017 roku. Zjeżdżać z niej mogą osoby po 10. roku życia. Jest też możliwość zjazdu dla dzieci powyżej 6. roku życia, ale tylko z dorosłym opiekunem w dwuosobowym pontonie. Uwaga! To najdłuższa zjeżdżalnia wewnętrzna w aquaparku! Ma 120 metrów.

Aquapark Kraków - zjeżdżalnie zewnętrzne

Zewnętrzne zjeżdżalnie Aquapark Kraków to zabawa dla zdecydowanie starszych dzieci i dorosłych. Są to dość nowe zjeżdżalnie, które powstały w 2015 roku.

· Pontonowa zjeżdżalnia Kongo. Ma niski poziom trudności i 165 metrów długości. Dostępna dla osób powyżej 10 roku życia, ale z dorosłym opiekunem mogą jechać nią już sześciolatki.

· Bardzo szybka i stroma zjeżdżalnia Nitro. Wysoki poziom trudności. Wstęp dla osób powyżej 14 roku życia.

· Kręta, multimedialna zjeżdżalnia Twister. Ma średni poziom trudności i długość 132 metrów. Można na nią wejść od 10 roku życia.

· Szybka, multimedialna zjeżdżalnia Speed Fire. Ma 155 metrów i zakwalifikowano ją jako zjeżdżalnię o wysokim poziomie trudności. Tylko powyżej 12 roku życia!

Warto zacząć od najniższego poziomu trudności, nawet jeśli czujemy się w nastroju do szaleństw.

Siłownia Aquapark Kraków

W Aquaparku w Krakowie od listopada 2017 roku działa niewielka siłownia wodna o nazwie Aqua Gym. Są w niej dostępne rowerki wodne, bieżnie i orbitreki, wszystkie zanurzone w wodzie. W sumie jest tam 15 stanowisk do ćwiczeń. Ćwiczenia w wodzie są mniej obciążające dla stawów niż tradycyjny fitness.

W ofercie są grupowe zajęcia aqua aerobiku, na które trzeba się wcześniej zarejestrować.

Zajęcia fitness Aquapark Kraków

Na pierwszym piętrze Parku Wodnego działa również „pełnowymiarowa” Siłownia Aquapark Kraków. Nazywa się Fit Park i ma aż 1000 m2 powierzchni. Możemy tam po prostu skorzystać z siłowni (z widokiem na baseny!), ale też zapisać się na różnego rodzaju zajęcia:

· fitness,

· pilates,

· joga,

· sporty walki,

· zajęcia taneczne,

· zajęcia w wodzie.

Wejściówki na siłownię i zajęcia fitness kupuje się niezależnie od wejść do aquaparku.

Aquapark Kraków: plaża i inne atrakcje

A co z nieco mniej aktywnym wypoczynkiem? W krakowskim aquaparku w sezonie wiosenno-letnim można także się ...opalać. Plaża Aquaparku Kraków na świeżym powietrzu ma 500 m2 powierzchni, jest ogrodzona i monitorowana. Znajdziemy tam leżaki, stoliki z parasolami i brodzik z kaskadą wodną. Plaża jest dostępna między godziną 10.00 a 21.00, ale uwaga - Jest otwarta tylko w pogodnie dni!

Miłośnicy plażowania muszą przy zakupie wejściówki lub karnetu zaznaczyć opcję „plaża”. Wstęp na plażę jest możliwy tylko przez halę basenową.

Tak jak w wielu nowoczesnych basenach i aquaparkach, w krakowskim Parku Wodnym są też jacuzzi (8 wanien). Jeśli planujemy pójść tam z dziećmi, które lubią wkładać palce do buzi - uwaga, woda we wszystkich jacuzzi jest słona!

Oprócz tego do dyspozycji mamy też kilka saun: saunę suchą, solną, z drzewa cedrowego i ceramiczną łaźnię parową oraz bicze wodne i hydromasaże.

A sporty wodne? Na terenie Parku Wodnego są miejsca do grania w wodną koszykówkę, siatkówkę i piłkę wodną. Oprócz tego dostępna jest ścianka wspinaczkowa, Tęczowa Ścieżka, czyli droga, którą trzeba pokonać na powierzchni wody po specjalnych wysepkach i trzymając się liny, 30-metrowa Rwąca Rzeka z silnym prądem i wirami oraz, oczywiście, tradycyjne tory do pływania.

Zobacz film: Kraków miastem dla aktywnych. Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

podziel się:

Pozostałe wiadomości