Podróże

Polskie miasto na liście 15. najpiękniejszych miejsc w Europie. Wyprzedziliśmy Wiedeń i Madryt

Podróże

Autor:
Nastazja
Bloch
Źródło:
"Travel+Leisure"
Kraków

Kraków został doceniony przez czytelników amerykańskiego magazynu "Travel+Leisure". Według turystów stolica Małopolski jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Europie. W rankingu polskie miasto uplasowało się tuż obok Wiednia i Porto.

Ranking najlepszych miasta w Europie

Planujesz urlop? Koniecznie zobacz ten ranking. Niedawno w magazynie Travel+Leisure przedstawiono listę Word’s Best Awards, czyli 15 najlepszych miast w Europie. Zestawienie powstało na podstawie odpowiedzi czytelników i trzeba podkreślić, że Polacy mogą być dumni. Wśród wielu zagranicznych perełek na miejscu 9 pojawił się Kraków.

Co więcej, do zorganizowania listy topowych miast magazyn zaprosił do współpracy firmę badawczą M&RR. Czytelnicy nie oceniali więc subiektywnie miejsc, które odwiedzili, lecz posługując się pięciostopniową skalą, wypełniali dane dotyczące wyglądu miast, wysp, hoteli, spa czy statków wycieczkowych oraz wypożyczalni samochodów.

Najpiękniejsze miasto w Europie

Na miejscu pierwszym po raz trzeci uplasowała się Florencja, czyli stolica Toskanii. Renesansowe miasto, dużo zielonych terenów i urokliwych uliczek idealnych na romantyczne spacery. To także miejsce, w którym odnajdą się miłośnicy sztuki, kultury i dobrego wina. - Do dzisiaj pamiętam degustację wina w niewielkim sklepie z piwniczką skrywającą wina sprzed setek lat - podkreślił jeden z czytelników.

Najbardziej atrakcyjne miasta w Europie ranking "Travel+Leisure"

 1. 1Florencja, Florencja
 2. 2Stambuł, Turcja
 3. 3Sewilla, Hiszpania
 4. 4Bodrum, Turcja
 5. 5Rzym, Włochy
 6. 6Lublana, Słowenia
 7. 7Lizbona, Portugalia
 8. 8Porto, Portugalia
 9. 9Kraków, Polska
 10. 10Strasburg, Austria
 11. 11Madryt, Hiszpania
 12. 12Wiedeń, Austria
 13. 13Edynburg, Szkocja
 14. 14Salzburg, Austria
 15. 15Kordoba, Hiszpania

Kraków doceniony przez turystów

Stolica Małopolski urzekła turystów wspaniałymi zabytkami oraz smaczną kuchnią. Mimo wszystko mieszkańcy Krakowa od czasów pandemii dostrzegają znacznie mniejsze zainteresowanie miastem. Z tego powodu zauważyć można spadek cen.

- Ogólnie ceny w Krakowie powolutku spadają. My też się zmieniamy. Wcześniej byliśmy nastawieni na turystę klasy premium, w tej chwili stworzyliśmy ofertę dla turysty krajowego. Ceny muszą być dostosowane do portfela polskiego urlopowicza, dlatego te opłaty w porównaniu do innych miejsc spadają - zapewniał Rafał Marek z Krakowskiej Izby Turystyki w rozmowie z Podróże Gazeta.pl. 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło: "Travel+Leisure"

Źródło zdjęcia głównego: fotolupa/Getty Images

Pozostałe wiadomości