Podróże

Atrakcje, zabytki i pogoda w Las Vegas

Podróże

Autor:
Adrian
Adamczyk

Las Vegas to szczególne miejsce na mapie Stanów Zjednoczonych. Domeną tego miasta są kasyna, w których turyści z całego świata nie oszczędzają pieniędzy, licząc na wygraną. Dlaczego warto wybrać się do Las Vegas? Pogoda w tej stolicy rozrywki jest doskonała przez większość roku, a ilość atrakcji miasta poza luksusowym centrum jest bardzo duża.

Jeśli interesuje nas czas w Las Vegas, godzina odpowiada pacyficznej strefie czasowej (PST). W otoczeniu miasta znajdują się pustynne obszary, przez które klimat miasta jest ciepły, a w miesiącach wakacyjnych nawet upalny. Okolice Las Vegas oferują liczne atrakcje, takie jak Red Rock Canyon, High Roller czy Fontanny Hotelu Bellagio.

Jak jest w Las Vegas?

Las Vegas to miasto w Stanach Zjednoczonych, położone w stanie Nevada. Liczne atrakcje i luksusowy charakter tego regionu sprawiają, że określa się go mianem "Miasta grzechu" lub "Światowej stolicy rozrywki". Liczba mieszkańców Las Vegas na tle innych miast nie jest duża (około 700 tys.), jednak najważniejszą rolę odgrywają w nim turyści. Co roku "Światową stolicę rozrywki" odwiedza ponad 40 milionów ludzi, generując gigantyczne przychody, szczególnie w miejscach najbardziej popularnych – kasynach i hotelach. Las Vegas kusi rozrywką od świtu do nocy, zapewniając dużą dawkę emocji poprzez hazard oraz wypoczynek w luksusowym stylu.

Miasto jest również idealne dla osób, które liczą na bardziej spokojne odwiedzanie ciekawych miejsc. W Las Vegas pogoda sprzyja takiemu relaksowi prawie przez cały rok. Oprócz chłodniejszych okresów w grudniu, styczniu i lutym, w mieście panuje przyjemna, słoneczna aura, która od maja do października bywa nawet upalna. Wynika to z położenia Las Vegas w dolinie otoczonej przez pustynne wzgórza. Sezon rozpoczyna się w kwietniu, a więc już wtedy można się spodziewać w mieście zwiększonej liczby turystów. Jak wspomniano, w Las Vegas godzina ustalona jest według czasu pacyficznego (PST) lub UTC-8 i różni się od czasu polskiego o 9 godzin. Jeśli w naszym kraju jest godzina 12, to w Las Vegas będzie 3 w nocy.

Atrakcje w Las Vegas

Pomimo licznych kasyn i hazardu, z których słynie Las Vegas, atrakcje zlokalizowane w centrum są bardzo różnorodne. Warto wybrać się na wycieczki poza miasto, ponieważ w okolicach można znaleźć wiele ciekawych miejsc. Jeśli planuje się kilkudniowy pobyt w Las Vegas, zwiedzanie powinno się rozpocząć od serca miasta, a więc imponującej, charakterystycznej dla tego regionu architektury usytuowanej na bulwarze The Strip. Znajdują się tam największe hotele, kasyna, sklepy i restauracje, dzięki którym amatorzy rozrywki tego typu mogą być aktywni przez całą dobę. Każdy, kto odwiedza Las Vegas, ma okazję zobaczyć Fremont Street Experience, czyli spektakl świateł i neonów wzdłuż fasad budynków i rozciągającego się między nimi przez około 460 m sklepienia. Całość utrzymana została w charakterze lat 60. i 70. W tej wyjątkowej scenerii kolorowej iluminacji odbywają się liczne przedstawienia, koncerty i imprezy przyciągające tłumy turystów. W Las Vegas ciekawe miejsca, które warto zobaczyć, to także zachwycające muzycznymi widowiskami ożywionymi przez otoczenie wody i świateł Fontanny Bellagio oraz pełen wrażeń kryty park rozrywki Adventuredom Theme Park.

Obowiązkowym miejscem dla osób, które nie boją się wysokości, jest punkt widokowy w hotelu Stratosphere oraz High Roller, czyli koło obserwacyjne w Las Vegas, które nie tylko zapewnia piękne widoki na całą okolicę, ale też jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w grupie. Przestronne kabiny, dostępne nawet w wersji z barem, będą idealne do świętowania różnych okazji w licznym gronie.

Jadąc do Las Vegas, warto również zwiedzić zabytki, takie jak m.in. Old Mormon Fort, czyli pierwszą budowlę w mieście zbudowaną przez Europejczyków, czy pełne ciekawej historii muzea, np. Atomic Testing Museum (historia badań nad energią atomową), Mob Museum (historia miasta na tle przestępczości) i The Neon Museum (historyczny przegląd konstrukcji świetlnych miasta na przełomie lat).

Ciekawe miejsca w okolicy Las Vegas

Największą popularnością cieszy się centrum Las Vegas, jednak co robić, jeśli chce się zwiedzić także obrzeża miasta? Poza centrum Las Vegas znajduje się wiele ciekawych, spokojnych miejsc. Do takich można zaliczyć Park Stanowy Valley of Fire o pustynnym klimacie z czerwonymi formacjami skalnymi, imponującą rozmiarem Zaporę Hoovera czy Red Rock Canyon pełen kolorowych skał i punktów widokowych. Ta ostatnia atrakcja jest dość zajmująca, ponieważ oglądanie zachwycających formacji skalnych może potrwać nawet cały dzień. Na wycieczkę można wybrać się pieszo, samochodem lub rowerem. Dozwolona jest też wspinaczka, idealna dla osób poszukujących mocniejszych wrażeń.

Zobacz wideo: Adele planuje serię występów w Las Vegas. Może zarobić nawet 20 mln funtów

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Elena Pueyo/Getty Images

Pozostałe wiadomości