Jak cudzoziemcy czują się w Polsce? "W sierpniu było mi zimno"

Cudze chwalicie, swego nie znacie?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Urodzili się i wychowali w różnych krajach. To, co ich łączy to wybór miejsca do życia: Polska. To właśnie u nas postanowili budować swoją przyszłość. Założyli tu rodziny, robią kariery, mają swoich przyjaciół i codzienne sprawy. O tym, jaka dla nich jest Polska, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedzieli Justin Nnorom, Zange Cheng-Jaworska i Amanda Moura-Pietrzak.

Cudzoziemcy wybierają do życia Polskę

Wrodzony narodowy pesymizm z pewnością wielu z nas skłania do refleksji na temat tego, co właściwie kieruje cudzoziemcami, którzy decydują się porzucić swoje nierzadko rajskie, z polskiej perspektywy, ojczyzny i zamieszkać w kraju nad Wisłą.

Sprawdź inspiracje

Źródło: Dzień Dobry TVN
Sposób na wnętrze
Sposób na wnętrze
Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Sposób na wnętrze: metamorfoza salonu
Sposób na wnętrze: metamorfoza kuchni
Sposób na wnętrze: metamorfoza kuchni
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Sposób na wnętrze: metamorfoza pokoju dziecięcego
Strefa relaksu w twoim domu
Strefa relaksu w twoim domu
Możesz mieć SPA we własnym domu
Możesz mieć SPA we własnym domu

- Nie ukrywam, że przyleciałam do Polski zimą i dla mnie to był szok - powiedziała Amanda Moura-Pietrzak, która do Polski przeprowadziła się z Brazylii. - Nie mamy takiej pięknej architektury, takich pięknych, kolorowych budynków - dodała.

Zange Cheng-Jaworska, zwana też Anią, swoją przygodę z polską kulturą zaczęła od pracy w Ambasadzie RP w Pekinie. - Ja trafiłam od razu do Warszawy - przyznała. - Nie ukrywam, że w porównaniu do Pekinu Warszawa jest małym miastem, więc na początku wydawało mi się, że jest nudno - zdradziła.

Justin Nnorom przyjechał do Polski na kontrakt sportowy. Jak sam przyznał w rozmowie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem, został, bo to właśnie tu znalazł miłość. - Przyleciałem tu w sierpniu i pamiętam, że było mi zimno - wspomniał. - W Nigerii wtedy było około 35 stopni, a tutaj ponad 20 - wyjaśnił.

Jak cudzioziemców odbierają Polacy?

Justin przyznał, że ze względu na angaż w klubie Lech Poznań, który jest legendą Wielkopolski, uniknął hejtu, czy rasistowskich zachowań. Wtopił się w lokalną społeczność tak bardzo, że od kilku lat jest radnym, a wybory wygrał ogromną większością głosów.

Zange Cheng-Jaworska podkreśliła, że oczywiście spotkała się z zainteresowaniem, jednak w żaden sposób nie było to dla niej nieprzyjemne. - Absolutnie nie odczułam wrogości - zaznaczyła. Zaskakująco pozytywnie nasi goście wypowiadali się o polskiej kuchni. Jakie dania lubią najbardziej? Tego dowiesz się z materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

podziel się:

Pozostałe wiadomości