Kreatywne zabawy dla dzieci, które szybko się nie znudzą. Mama pokazała proste patenty

Autor:
Justyna
Piąsta
Nie ma sprawy - zaproś dziecko do zabawy!
Nie ma sprawy - zaproś dziecko do zabawy! Dzień Dobry TVN
wideo 2/18

Który rodzic nie marzy o tym, by w ciągu dnia choć na chwilę zająć uwagę dziecka ciekawą zabawą, a w tym czasie móc spokojnie napić się kawy lub odpocząć? Sylwia Halasz, znana w sieci mama, przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN propozycje prostych, ale przede wszystkim rozwojowych gier i zabaw dla najmłodszych.

Rozrywka dla dzieci

Sylwia Halasz, znana w sieci jako MamaSyla, ma głowę pełną pomysłów. W tworzeniu zabaw dla maluchów stawia na to, by przede wszystkim były łatwe do wykonania. Rzeczy, które są potrzebne, większość z nas ma w swoich domach. To rozrywka dla najmłodszych w myśl idei upcyklingu.

- Nie znam rodzica, który nie kupiłby swojemu dziecku układanki. Wystarczy, że weźmiemy taśmę klejącą i nożyczki i przyklejamy poszczególne elementy układanki np. na ścianę, na tablicę. Dziecko ma dodatkowy element zabawy, dzięki któremu będzie się dłużej nią bawić. Dziecko może też szukać tych elementów w domu, wracać na miejsce i układać, przyklejać. Ma dodatkowy ruch i dodatkową pracę paluszków, czyli ćwiczy sprawność manualną - powiedziała Sylwia Halasz.

Jak zorganizować czas dziecku?

Kolejną propozycją Sylwii jest gra w tzw. krokieta. Dziecko z pomocą rodzica może stworzyć rakietę do gry, a następnie trenować celność.

- Krokiet to nie jest przejęzyczenie, to nie jest krykiet. Bierzemy kij od miotły, rolkę po ręczniku papierowym, karton i piłeczkę. Wystarczy rolkę po papierze przykleić do kija i takim narzędziem uderzamy piłkę do bramki - wyjaśniła Halasz.

Sylwia stworzyła też garaż dla zabawkowych samochodów. Wykonała go z rolek po papierze toaletowym i drewnianej skrzynki. Więcej na ten temat zobaczysz w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Michał Żebrowski/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości