Z gabinetu ginekologicznego CBA zabrało dokumentacje kobiet. Teraz wzywane są na przesłuchania

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Dagmara Kaczmarek-Szałkow
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

W przeglądzie najważniejszych wydarzeń dnia Dagmara Kaczmarek-Szałkow opowiedziała o sytuacji, która niezwykle niepokoi kobiety. Polki dostają telefony z policji, a nawet są wzywane na komisariat w związku z tym, że z gabinetu dr Marii Kubisy wypłynęły ich dane. Jakie jeszcze ważne newsy poruszyliśmy w programie Dzień Dobry TVN?

Z gabinetu ginekolog wypłynęły dane kobiet

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do gabinetu cenionej i szanowanej dr Marii Kubisy i zabrało dokumentację sześciu tysięcy pacjentek. Teraz te kobiety wzywane są na przesłuchania do prokuratury, choć sama doktor nie była oskarżona ani nawet przesłuchana.

- CBA najechało mnie i zlikwidowało mi moją firmę, moją praktykę, bo zabrali mi wszystko - powiedziała dla Faktów TVN.

A jak zareagowały na tę sytuację pacjentki? - Czułam się, jakbym musiała spowiadać się ze swojego prywatnego życia. Pytanie, które najbardziej mnie zdziwiło to, czy pani doktor dawała mi jakieś tabletki. Odpowiedziałam oczywiście, że nie. Po prostu ja byłam na samej konsultacji. Trafili do mnie po numerze telefonu - wyznała jedna z kobiet.

Najważniejsze newsy poranka

Polscy siatkarze zdobyli tytuł mistrzów Europy, a za tym zwycięstwem stoją też niesamowite historie. Norbert Huber, który gra z numerem 99 doznał kontuzji, przez którą musiał od nowa nauczyć się chodzić. Jego celem było, żeby wrócić na boisko. Przeczytał książkę pt. "Nieustępliwy" i postanowił sięgnąć po więcej. Z sukcesem.

Dziennikarka powiedziała też, w jaki sposób partie polityczne próbują zawalczyć o głosy kobiet w nadchodzących wyborach. - Przedstawiciele opozycji proponują powrót do prawa aborcyjnego, czyli prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży, bezpłatny poród ze znieczuleniem na żądanie, finansowanie in vitro także. Mowa jest także o finansowaniu tabletek antykoncepcyjnych i likwidacji klauzuli sumienia - wymieniała Dagmara Kaczmarek-Szałkow.

Książę William wyruszył do Nowego Jorku, gdzie będzie wyłaniał laureatów nagrody, dla osób, którzy wymyślają innowacyjne projekty chroniące planetę. Pojawi się także na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ.

Ogromny sukces ampfutbolistek, które wygrały ze Stanami Zjednoczonymi. - To jest pierwsza kobieca drużyna ampfutbolu, utworzona w Europie - powiedziała dziennikarka.

Dagmara Kaczmarek-Szałkow opowiedziała też o wydarzeniach w Czernikowie, gdzie w piwnicy znaleziono ciała noworodków. Mężczyzna i jego córka oskarżeni są o zabójstwo oraz kazirodztwo. Więcej w materiale wideo.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku Źródło: Dzień Dobry TVN

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Dagmara Kaczmarek-Szałkow

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości