Wystawa z okazji 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Parterem jest TVN Warner Bros. Discovery

Muzeum POLIN - wystawa
Źródło: TVN24
Muzeum POLIN
Muzeum POLIN
DJI_000706
DJI_000706
W Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można zobaczyć wystawy specjalne, które zostały przygotowane, aby upamiętnić 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Partnerem jest TVN Warner Bros. Discovery. Na pokazie przedpremierowym ekspozycji "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim" był dyrektor generalny spółki, David Zaslav.

Wystawa w Muzeum POLIN

Wystawa "Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim" zostanie otwarta w przeddzień 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, która przypada na 19 kwietnia.

- Wystawa dotyczy historii, która wydarzyła się właśnie tutaj: w Warszawie, na Muranowie. W miejscu, gdzie aktualnie stoi Muzeum POLIN. Opowiada o losach ok. 50 000 cywilów, którzy podczas powstania ukrywali się w labiryncie bunkrów i skrytek. Ślady historii tych osób nadal znajdują się pod powierzchnią ziemi - czytamy na stronie muzeum.

Dzięki tej wystawie poznamy rzeczywistość z jaką mierzyli się żyjący podczas powstania ludzie. - Pokażemy (...) w jakich warunkach przebywano i z kim dzielono przestrzeń kryjówki, jak radzono sobie z rutynowymi czynnościami czy potrzebami - napisali organizatorzy.

TVN Warner Bros. Discovery partnerem wystawy

To pierwsza wystawa, która przedstawia losy uczestników powstania w getcie warszawskim z perspektywy cywilów. 17 kwietnia przedpremierowo zobaczył ją David Zaslav, który właśnie odwiedził Polskę. Partnerami wydarzenia są TVN Warner Bros. Discovery oraz stacja TVN24, która na tę okazję przygotowała film opowiadający o historii getta warszawskiego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?