Znasz tych mężczyzn? Kobieta straciła przez nich ponad 60 tysięcy złotych

Źródło: Dzień Dobry TVN
Uwaga na telefon od fałszywego pracownika banku
Uwaga na telefon od fałszywego pracownika banku
ALERTY RCB
ALERTY RCB
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Plaga cyberprzestępczości w Polsce
Oszuści podający się za pracowników banku zmanipulowali 47-letnią kobietę i zaciągnęli na jej dane pożyczkę. W konsekwencji straciła ona ponad 60 tysięcy złotych. Policja opublikowała wizerunek oszustów i prosi o pomoc w ich schwytaniu.

Przestępcy wyłudzili od kobiety ponad 60 tysięcy złotych

47-letnia mieszkanka Skarżyska-Kamiennej padła ofiarą oszustów. - Osoba podająca się za pracownika banku zadzwoniła do kobiety, informując, że ktoś wziął pożyczkę na jej konto. Żeby uchronić się przed stratą pieniędzy, 47-latka miała wypłacić środki i potem wpłacić je na podane przez oszustów konto - powiedział w rozmowie z portalem TVN24 podkomisarz Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy skarżyskiej policji.

Zmanipulowana kobieta wypłaciła pieniądze, następnie wpłaciła je do wpłatomatu. Jeszcze tego samego dnia pieniądze zostały wypłacone przez oszustów w Łodzi i we Wrocławiu. Co więcej, przestępcy posługując się danymi kobiety, zaciągnęli pożyczkę w wysokości 63 tysięcy złotych.

Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawców

Mimo że do zdarzenia doszło 12 lipca ubiegłego roku, to policja dopiero teraz wydała komunikat w tej sprawie. Opublikowano wizerunek sprawców, których uchwycił monitoring. Służby proszą o pomoc w ich ujęciu.

- Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyzn widocznych na fotografiach lub posiadają wiedzę na temat powyższego zdarzenia, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Skarżysku–Kamiennej, tel. 47 8044 339 lub 47 8044 205. Zapewniamy anonimowość - czytamy w komunikacie.

Policja opublikowała zdjęcia oszustów. Prosi o pomoc w ich ujęciu
oszust
Zobacz galerię

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: bp/tok/Katarzyna Oleksik

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: welcomia/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości