Pogoda na weekend. Czy deszcze i burze nam odpuszczą?

x-news
Sobota pogodna tylko na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej, poza tym wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem i burzami. Temperatura od 21 st. C do 25 st. C. Sprawdź, czy cały zapowiada się pod znakiem opadów.

Najbliższej doby Polska pozostanie jeszcze pod wpływem układu niżowego Xero z centrum nad Danią, w strefie frontu atmosferycznego rozciągającego się nad północną i wschodnią Polską. Z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie .

Pogoda na weekend 3-4 lipca 2021 r.

W najbliższych dniach należy się spodziewać kontynuacji burzowej aury. Tam, gdzie pogoda będzie spokojniejsza, pojawią się przelotne opady deszczu.

W kolejny dniach kraj pozostanie w zasięgu rozmytych płytkich letnich niżów, rozciągających się od Afryki, przez Europę, po północne krańce Skandynawii i Rosji. Rozwijać się będzie zachmurzenie kłębiaste, niosące miejscami burze. Nad kraj płynąć będą wolno ciepłe masy powietrza polarnego morskiego. Jednak od wtorku zacznie wkraczać do kraju gorące powietrze zwrotnikowe znad północnej Afryki. Za tydzień możliwy jest wzrost temperatury do 35-37 stopni Celsjusza.

Pogoda w sobotę 3 lipca 2021 r.

Sobota na Pomorzu Zachodnim i Ziemi Lubuskiej zapowiada się pogodnie. Poza tym wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnym deszczem do 10 l/mkw. Mogą pojawiać się burze z opadami do 25 l/mkw.

Termometry pokażą maksymalnie od 21 st . C na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w centrum kraju, do 25 st . C na Podlasiu, Mazurach i Warmii. Północno-zachodni wiatr powieje słabo i umiarkowanie. Podczas burz będzie rozpędzał się do 80 km/h.

Pogoda w niedzielę 4 lipca 2021 r.

W niedzielę mieszkańcy południowego zachodu będą mogli cieszyć się pogodnym dniem. W pozostałych regionach wystąpi zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu do 10 l/mkw. W pasie od Pomorza, przez centrum kraju, po Podkarpacie należy spodziewać się burz z opadami do 25 l/mkw.

Temperatura maksymalna wyniesie od 23 st. C na Podkarpaciu, przez 25 st. C w centrum kraju, do 26 st. C na Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, a powieje z północnego zachodu. Podczas burz rozpędzi się do 80 km/h.

Więcej informacji o pogodzie na TVN Meteo.

Zobacz też:

Gwiazdor "Gogglebox" opublikował fotografię z synkiem. Fani: "Siła i delikatność na jednym zdjęciu"

Książę William i jego brat Harry odsłonili pomnik księżnej Diany. "Każdego dnia pragniemy, aby nadal była z nami"

Marianna Gierszewska o krytykujących matkach. "Wzięłam głęboki oddech i spojrzałam na wściekłość tych kobiet"

Źródło: TVN Meteo, x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości