Polscy piłkarze już w Berlinie. Nie obyło się bez wpadki. Co jeszcze musisz wiedzieć w piątkowy poranek?

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku
Źródło: Dzień Dobry TVN
Nie ma wątpliwości, że cała Polska żyje obecnie mistrzostwami Europy w piłce nożnej. Mecz z Austrią, który biało-czerwoni rozegrają w Berlinie w piątek, 21 czerwca budzi niemałe emocje - to prawdopodobnie to spotkanie zadecyduje, czy będziemy mieli jeszcze szanse na awans i wyjście z fazy grupowej. Piłkarze dotarli do stolicy Niemiec już wczoraj. Do Berlina z Hanoveru przybyli pociągiem, nie obyło się jednak bez wpadki. Co się wydarzyło? O szczegółach na antenie Dzień Dobry TVN opowiedział dziennikarz TVN24, Łukasz Jedliński.

Polska reprezentacja w drodze do Berlina na mecz z Austrią

Zawodnicy, trenerzy i działacze polskiej federacji podjechali autokarem pod główny dworzec w Hanowerze ok. godz. 11.30. Już wtedy było wiadomo, że pociąg będzie opóźniony, więc nie trzeba się było spieszyć z hotelu. - Mogli się poczuć trochę jak na Centralnym (Dworcu - przyp. red). Nie tylko dlatego, że byli tam polscy kibice, ale dlatego, że pociąg był spóźniony - wyjaśnił Łukasz Jedliński.

Dziennikarz podkreślił, że dzisiejszy mecz dla obu drużyn to właściwie walka o wszystko. - Muszą zdobyć 3 punkty, żeby myśleć o wyjściu z grupy. Kolejny mecz Polacy grają z Francją, więc to będzie trudne spotkanie - zaznaczył dziennikarz TVN24. Łukasz Jedliński odniósł się także do niedawnych kontuzji wielu kluczowych zawodników. - Po towarzyskich meczach przed Euro w polskiej kadrze zapanował trochę szpital. Uspokajamy, szpital został już zamknięty - stwierdził.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o poranku

Poza doniesieniami na temat polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Łukasz Jedliński opowiedział także o innych wydarzeniach, które warto znać w piątkowy poranek. Dziennikarz TVN24 wspomniał o spotkaniu ministry ds. równości, Katarzyny Kotuli z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Rozmowy miały dotyczyć ustawy o związkach partnerskich, którą Lewica zobowiązała się przygotować od końca czerwca. Czy to się uda? Przyjdzie nam się przekonać nieco później.

Kolejnym wydarzeniem, o którym nie sposób nie wspomnieć, jest pojawienie się w sejmie Daniela Obajtka. Polityk i były prezes Orlenu przybył do siedziby polskiego parlamentu, aby odebrać zaświadczenie o wyborze na posła do Parlamentu Europejskiego. Na miejscu byli, oczywiście, dziennikarze, którzy nie omieszkali zapytać europosła o jego przesłuchania na komisji ds. afery wizowej. Ten miał zapowiedzieć, że na kolejne wezwanie już odpowie.

Do nietypowej sytuacji doszło w miejscowości Szaleniec w powiecie malborskim. Lecący na wysokości 300 metrów myśliwiec przekroczył barierę dźwięku. Skutki niefrasobliwości pilota okazały się opłakane: w kilku domach pospadały dachówki i popękały okna. Jak zapewnił Łukasz Jedliński, wojsko zobowiązało się do pokrycia wszelkich szkód.

Na koniec dziennikarz wskazał, że w Grecji, która od lat jest bardzo popularnym kierunkiem wakacyjnym, z powodu bardzo wysokich temperatur pojawiło się zagrożenie pożarowe. W jednej z miejscowości termometry w cieniu wskazały 42 stopnie.

Więcej na ten temat przeczytasz w serwisie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Lackowska

Reporter: Łukasz Jedliński

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości