Pogoda na środę 1 lutego. Z jaką aurą wejdziemy w nowy miesiąc?

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN Meteo/IMGW
Prognoza pogody na 31 stycznia, 1-2 lutego 2023
Prognoza pogody na 31 stycznia, 1-2 lutego 2023x-news/TVN Meteo
wideo 2/5

Pierwszy dzień lutego przyniesie dużo chmur. Może z nich padać nie tylko śnieg. Sprawdź prognozę pogody na środę 1 lutego. 

Prognoza pogody na 1 lutego 2023 r.

We środę na Podkarpaciu, Dolnym Śląsku, Nizinie Szczecińskiej i w centrum pochmurnie z możliwymi przejaśnieniami. Duże zachmurzenie tylko na Podlasiu.

Zima

Jaka będzie zima w tym roku?
Jaka będzie zima w tym roku? Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Termometry wskażą do 1 st. C. na Suwalszczyźnie i do 2 st. C. na Podkarpaciu z możliwymi przelotnymi opadami śniegu. W centrum do 4 st. C., na Dolnym Śląsku 5 st. C. i najcieplej na Nizinie Szczecińskiej do 6 st. C. - w tych regionach może padać deszcz. Wiatr umiarkowany i dość silny z kierunków zachodnich. W porywach może osiągać do 40-60 km/h. 

Prognoza pogody na środę 1 lutego 2023 r. - Warszawa

W Warszawie w środę dużo chmur i możliwe opady deszczu przechodzącego w śnieg. Termometry wskażą maksymalnie 3 st. C. W nocy nieco chłodniej - 1 st. C. i przelotne opady śniegu. Wiatr umiarkowany z kierunków zachodnich będzie wiał z prędkością do 17-21 km/h. 

Prognozowane alerty IMGW na środę 1 lutego 2023 r.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że w środę 1 lutego możliwe będą ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz silnym wiatrem na południu kraju. W województwie zachodniopomorskim i północno - zachodnich powiatach pomorskiego możliwy jest silny wiatr, w porywach osiągający do 90 km/h. Intensywne opady śniegu prognozowane są dla powiatów: nowotarskiego, tatrzańskiego, suskiego, żywieckiego, bielskiego i ciszyńskiego.

Więcej przeczytasz na TVN Meteo

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN Meteo/IMGW

Źródło zdjęcia głównego: alexkich/Getty Images

Pozostałe wiadomości