Pogoda na wtorek: ostatni dzień marca z przelotnym śniegiem

x-news
We wtorek będzie pochmurno, ale nie zabraknie przejaśnień i rozpogodzeń. Opady ominą tylko Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuską i Podkarpacie. Temperatura od 4 do 7 stopni C. Wiatr słaby i umiarkowany, ciśnienie rośnie.

Jak informuje IMGW, Europa południowa, wschodnia oraz Skandynawia będą pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż z centrum nad północnym Atlantykiem.

Polska będzie w zasięgu tego wyżu, jednak z północy na południowy wschód kraju będzie przemieszczać się płytka zatoka niżowa z frontem okluzji, stopniowo wypełniająca się. Nadal będzie napływać powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda na wtorek 31 marca

W Polsce będzie zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady śniegu, miejscami deszczu ze śniegiem. Opady ominą tylko Pomorze Zachodnie, Ziemię Lubuską i Podkarpacie. Na pozostałym obszarze kraju pojawią się przelotne opady, przeważnie śniegu, o sumie do 1-2 centymetrów.

Temperatura wyniesie od 4 stopni C. na Suwalszczyźnie do 7 st. C. na Podkarpaciu. Chłodniej będzie w rejonach podgórskich - od 0 do 2 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i w górach okresami porywisty, we wschodniej części wybrzeża w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych, miejscami z zachodnich. W górach wiatr może powodować może zawieje i zamiecie śnieżne.

Ciśnienie rośnie. W południe w Warszawie barometry wskażą 1012 hektopaskali.

Pogoda na 1 i 2 kwietnia

W pierwszych dniach kwietnia synoptycy prognozują sporo deszczu, możliwe są też opady śniegu. Z każdym dniem będzie jednak coraz cieplej . Miejscami termometry wskażą maksymalnie 13 stopni Celsjusza.

Środa 1 kwietnia upłynie na ogół pod znakiem pogodnej aury. Na termometrach zobaczymy od 3 st. C na Suwalszczyźnie do 9 st. C na Dolnym Śląsku. Będzie wiał słaby i umiarkowany, zachodni wiatr. Miejscami w porywach osiągnie prędkość do 60 kilometrów na godzinę.

W czwartek na północy kraju będzie pochmurno i deszczowo, poza tym pogodnie. Temperatura wyniesie od 5 st. C na Suwalszczyźnie do 10 st. C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, okresami w porywach z prędkością do 40-60 km/h, zachodni.

Więcej o pogodzie czytaj na tvn meteo.

Zobacz też:

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: PAP, x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości