9-latek pomógł seniorce przechytrzyć oszustów. Policja podziękowała chłopcu za wzorową postawę

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura, 9-letnim Jakub i jego tata
9-latek pomógł seniorce przechytrzyć oszustów
Źródło: malopolska.policja.gov.pl
Próby wyłudzenia pieniędzy od seniorów zdarzają się nad wyraz często. Na szczęście wiele z nich kończy się fiaskiem. Najlepszym tego dowodem jest historia 98-latki, której udało się przechytrzyć oszustów podających się za policjanta i prokuratora. Kobiecie pomógł mieszkający w sąsiedztwie 9-letni Jakub. Bohaterska postawa chłopca została doceniona przez szefa sądeckich policjantów.

9-latek pomógł seniorce, od której próbowano wyłudzić pieniądze

Seniorce z Nowego Sącza w województwie małopolskim udało się uniknąć utraty oszczędności, a wszystko to dzięki pomocy 9-letniego chłopca. Do zdarzenia doszło 20 grudnia 2022 roku. Do 98-latki zadzwonił mężczyzna podający się za prokuratora i poinformował, że złodzieje chcą okraść jej mieszkanie. Rozmowa odbywała się przez telefon stacjonarny. W tym samym czasie odezwała się komórka sądeczanki. Telefonował drugi oszust, który rzekomo miał być policjantem. Ten wmówił kobiecie, że musi przekazać mu 8 tysięcy złotych za ochronę.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
"Projekt Lady". Dom uczestniczki ucierpiał w pożarze. Trwa zbiórka pieniędzy
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Zginęła 5-letnia dziewczynka
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Uwaga! TVN: Rodzice nie puszczali dzieci do szkoły. W trosce o bezpieczeństwo
Bezpieczny dom dla dzieci
Bezpieczny dom dla dzieci

98-latka wykazała się przytomnością umysłu i postanowiła skontaktować się ze swoimi bliskimi. Kazała oszustom pozostać na linii i wymknęła się z mieszkania, by móc zadzwonić z innego aparatu. To właśnie 9-letni Jakub użyczył jej swojego telefonu. Gdy rzekomy policjant rozmawiał z seniorką przed drzwiami jej mieszkania, krewni kobiety przybyli na miejsce i wezwali policję. Sprawca został ujęty przez sądeckich funkcjonariuszy i przewieziony do komendy. Grozi mu do 8 lat więzienia. 

Komendant podziękował 9-latkowi za bohaterską postawę

Komendant Miejski Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura, osobiście podziękował 9-letniemu Jakubowi za właściwą reakcję. W ramach uznania wręczył chłopcu pamiątkowy dyplom i maskotkę.

- Serdecznie dziękuję Ci za wzorową postawę i pomoc, której udzieliłeś 98-letniej mieszkance Nowego Sącza. Dzięki temu oszust, który chciał wyłudzić pieniądze od seniorki, został zatrzymany przez funkcjonariuszy, a starsza pani uchroniła swoje oszczędności. Twoja postawa jest godna naśladowania - mówił szef sądeckich policjantów podczas spotkania, które odbyło się 3 stycznia 2023 roku.

Na ręce taty małego bohatera złożony został okolicznościowy list.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło: miastons.pl, malopolska.policja.gov.pl

Źródło zdjęcia głównego: malopolska.policja.gov.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości