Sukces Davida Guetty – DJ zebrał fortunę podczas charytatywnego koncertu na rzecz walki z koronawirusem

DJ
Hinterhaus Productions/Getty Images
Źródło: Digital Vision
W sobotę David Guetta zagrał dwugodzinny set na dachu wieżowca w Miami. Aż osiem tysięcy osób bawiło się do znanych kawałków na swoich balkonach. Zaś 12 milionów ludzi obejrzało występ w sieci. Cel? Zebranie funduszy na walkę z koronawirusem.

David Guetta - charytatywny set w Miami

Cel osiągnięty! Występ Davida zaplanowano , aby zebrać fundusze na szereg prężnie działających w dobie pandemii organizacji: World Health Organization, Feeding South Florida, Feeding America i French Fondation Hôpitaux de Paris. Udało się zebrać sumę opiewającą na 700 tysięcy dolarów, co się przekłada na blisko dwa miliony posiłków dla najbardziej potrzebujących mieszkańców południowej Florydy.

Wciąż nie mogę uwierzyć w tę niesamowitą noc, którą mogłem "spędzić" z tak wieloma ludźmi

- powiedział Guetta w oficjalnym komunikacie.

Dziękuję wszystkim, którzy dołączyli do tego wydarzenia, a także tym, którzy byli w stanie przekazać datek. Mimo że obecna sytuacja jest tak niecodzienna, połączenie się z tymi wszystkimi ludźmi poprzez muzykę, było magicznym przeżyciem. Co jednak najważniejsze – udało się zebrać pieniądze dla tych, którzy naprawdę ich potrzebują. Dziękuję!

Posłuchajcie (i zobaczcie), jak wyglądał koncert charytatywny jednego z najpopularniejszych DJ-ów na świecie:

David Guetta - kariera

David Guetta to francuski DJ i producent muzyczny, który w branży działa już od 30 lat. Przez niektórych nazywany jest nawet „dziadkiem EDM”, czyli muzyki elektronicznej. David ma na swoim koncie współpracę z najbardziej topowymi nazwiskami. Nagrywał z Nicki Minaj, Rihanną, Leoną Lewis i The Black Eyes Peas. Guetta jest również głównym bohaterem dokumentu „Nothing But The Beat”, opowiadającym o początkach muzyki klubowej. Prywatnie aktor związany był z Cathy Guettą. Małżeństwo rozpadło się jednak po 22 latach, w 2014 roku.

Zobacz także:

David Guetta. Zaczynał w piwnicy w wieku 12 lat

Urodziny królowej Elżbiety II odwołane. Powodem bezpieczeństwo kraju w czasie koronawirusa

Victoria Beckham w ogniu krytyki. Skierowała swoich pracowników na przymusowe urlopy

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło zdjęcia głównego: Digital Vision

podziel się:

Pozostałe wiadomości