Co wydarzyło się 27 grudnia 2023 roku? Te newsy mogłeś przegapić

Projekt bez nazwy (22)
Źródło: Dzień Dobry TVN
Newsy
Newsy
Nieudany prezent... i co teraz?
Nieudany prezent... i co teraz?
Showbiznesowe podsumowanie roku
Showbiznesowe podsumowanie roku
Czy wpuścilibyście niezapowiedzianego gościa w wigilię?
Czy wpuścilibyście niezapowiedzianego gościa w wigilię?
Czy “pusty talerz” to już tylko symbol?
Czy “pusty talerz” to już tylko symbol?
5 rzeczy, które musisz widzieć o poranku
5 rzeczy, które musisz widzieć o poranku
Jak nauczyć się żyć dla siebie?
Jak nauczyć się żyć dla siebie?
Kucharz polskich piłkarzy w legendarnym przewodniku
Kucharz polskich piłkarzy w legendarnym przewodniku
Jak rozmawiać z psem – warczenie przy przytulaniu
Jak rozmawiać z psem – warczenie przy przytulaniu
Kiedy w relacji pies-opiekun jest za dużo miłości
Kiedy w relacji pies-opiekun jest za dużo miłości
Gen Z w sejmowych ławach
Gen Z w sejmowych ławach
Śpiewająco o problemach młodzieży
Śpiewająco o problemach młodzieży
“Królowa przetrwania” - nowe reality show
“Królowa przetrwania” - nowe reality show
Jak rozpoznać uzależnienie od telefonu?
Jak rozpoznać uzależnienie od telefonu?
Wyjątkowy taniec w DDTVN
Wyjątkowy taniec w DDTVN
Taneczne SOS przed sylwestrem
Taneczne SOS przed sylwestrem
Mietall Waluś na żywo z Sosnowca
Mietall Waluś na żywo z Sosnowca
Eksperci odpicują sukienki widzek DDTVN
Eksperci odpicują sukienki widzek DDTVN
Pogoda na dziś
Pogoda na dziś
W środę, 27 grudnia pisaliśmy o tym, jak rezerwując wyjazd na sylwestra uchronić się przed oszustami, a także jak zwrócić nieudany prezent. Nie zabrakło również smutnych wieści – zmarł Seon-gyun Lee, 48-letni aktor znany z filmu "Parasite". O czym jeszcze wspominaliśmy na dziendobry.tvn.pl?

Jak Blanka Lipińska spędzi tegorocznego sylwestra?

Wielka impreza, domówka, a może odpoczynek w dresie? Sposobów na spędzenie sylwestra jest mnóstwo. Jakie plany ma Blanka Lipińska?

- Ja nie obchodzę sylwestra, nigdy go nie obchodziłam. Dla mnie to jest taki sam dzień w roku jak każdy inny. (...) Jak byłam dużo młodsza, to czułam tę presję [imprezowania - przyp. red.]. Od bardzo wielu lat jej nie czuję - skomentowała celebrytka w rozmowie z redaktorką dziendobry.tvn.pl.

Rezerwujesz wyjazd na sylwestra? Uważaj na oszustów

Pośpiech to największy wróg internautów. Policja alarmuje, aby uważać na oszustów, którzy wyłudzają pieniądze od klientów chcących zarezerwować sylwestrowy wyjazd. Na co zwrócić uwagę przeglądając oferty?

- Atrakcyjne hotele czy pensjonaty kuszące znakomitą lokalizacją, wysokim standardem i jednocześnie niską ceną mogą okazać się obiektami, które wcale nie istnieją - czytamy w komunikacie na stronie policja.pl

Uzależnienie od telefonu – jak je rozpoznać?

Telefon stał się dla większości ludzi najlepszym przyjacielem. To tam znajduje się nasz cały świat - znajomi, zdjęcia, filmy, seriale, czy sklepy. Z małym gadżetem w dłoni potrafimy spędzić cały dzień. Czy to już uzależnienie, a może tylko brak higieny cyfrowej?

- Z tym fonoholizmem mamy problem, bo ja w ogóle nie wiem, czy takie zjawisko jest. Daj dziecku telefon bez Internetu i zobaczysz, że się do niego nie przyklei. To trochę jak z alkoholikiem. Alkoholik nie jest uzależniony od butelki, ale od tego, co jest w środku. Czyli bardziej przywiązuje nas nie sam smartfon, a (...) media społecznościowe i gry, które mamy w telefonach – wyjaśnił w studiu dr Maciej Dębski.

Nieudany prezent świąteczny? Sprawdź, jak go oddać

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto choć raz w życiu nie dostał prezentu, który totalnie odbiegał od naszego gustu. Po świętach wiele osób nieskutecznie próbuje zwracać nieudane niespodzianki. Jak robić to sprawnie i szybko? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziały Katarzyna Daniłko i Małgorzata Cieloch. Ekspertki podkreśliły, że przede wszystkim musimy dowiedzieć się, czy sklep stacjonarny, w którym kupiono daną rzecz, ma możliwość zwrotu lub wymiany.

- Może żądać paragonu, a może wystarczyć mu wyciąg z karty. Może też skrócić czas na te czynności, który zazwyczaj ma np. 90 dni, do jedynie 7 dni – powiedziała Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

- Przez internet nie mamy możliwości zobaczyć produktu wcześniej, stąd otwiera nam się możliwość zwrotu (14 dni od daty otrzymania przesyłki). Prawnie, w przypadku sklepów stacjonarnych jest to dobra wola danego sklepu - dodała "Pani od jakości".

Nie żyje Seon-gyun Lee

Tego dnia nie zabrakło także smutnych wieści. Agencja prasowa Yonhap, powołując się na lokalną policję, przekazała informacje o śmierci 48-letniego aktor z "Parasite". Seon-gyun Lee został znaleziony martwy w samochodzie.

Jak podaje tvn24.pl, Seon-gyun Lee w ostatnim czasie miał problemy z prawem. Aktor był trzykrotnie przez kilkanaście godzin przesłuchiwany w związku z rzekomym zażywaniem narkotyków - czynem, który w Korei Południowej jest bardzo surowo karany. Wszczęto śledztwo w kierunku popełnienia samobójstwa.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości