Jak samemu doczepić sztuczne rzęsy? "Wystarczy kilka sztuk, by były gęste"

Jak doczepić samemu sztuczne rzęsy?
Źródło: Dzień Dobry TVN
Odpowiednia oprawa oczu potrafi dodatkowo podkreślić kobiece piękno. Nie bez powodu panie potrafią zrezygnować z podkładu, szminki czy cieni, ale bez pomalowanych rzęs nie wychodzą z domu. Podobny efekt można uzyskać również dzięki sztucznym rzęsom. Jak je zaaplikować, by wyglądały naturalnie i dobrze? Sprawdzonymi trikami podzieliła się z nami makijażystka Marta Gąska.

Sztuczne rzęsy – rodzaje

Osoby, które nigdy nie przyklejały samodzielnie sztucznych rzęs, mają trochę do nadrobienia. Na szczęście zabieg ten nie jest trudny. Wystarczy pęseta, klej, sztuczne włoski i możemy działać. Jak przyznała Marta Gąska, w zależności od preferencji wybrać możemy kępki lub rzęsy na pasku. Czym się różnią? - Kępki wyglądają naturalnie, wystarczy kilka sztuk, by rzęsy były gęste. Używamy do tego kleju i warto podkreślić, że są to rzęsy jednorazowe. Nie możemy w tym chodzić, musimy pod koniec dnia zmyć makijaż i pozbyć się ich – podkreśliła makijażystka.

Rzęsy na pasku wymagają jednak nieco więcej pracy. Należy je odpowiednio dociąć, tak by nie "obciążały" oka. Marta przyznała, że panie najczęściej pytają się o dobór odpowiedniego produktu do opadającej powieki czy kącika oka.

- Przy opadającej powiece należy wybierać rzęsy, które na środku mają najdłuższe rzęsy. Te panie, które mają opadający kącik, stawiają na rzęsy, które są najdłuższe na końcach - wyjaśniła makeupistka.

Doczepianie rzęs krok po kroku

Wiemy już, jakie rzęsy dostępne są w sklepach. Pora nauczyć się je aplikować. To wymagać będzie sprawnej ręki i odrobiny cierpliwości. Zatem do dzieła. Rzęsy na pasku wyjmujemy z pudełka. Tam zauważyć możemy warstwę kleju, nie jest to jednak docelowy środek.

- On służy tylko do tego, żeby rzęsy się trzymały. Musimy przyłożyć pasek do oka i zobaczyć, czy pasuje. Zazwyczaj trzeba go dociąć. Docinamy zawsze z przodu i końcówkę, następnie nakładamy klej na rzęsę i dociskamy do powieki – pokazywała Marta Gąska. Jak dodała, panie często popełniają błąd, że przyklejają całe rzęsy. Wtedy efekt jest odwrotny od zamierzonego. Rzęsy się nie mieszczą i sprawiają, że oko wygląda na ciężkie.

Jak krok po kroku nakładać kępki? Zobaczycie w naszym wideo.

Makijaż smokey w 5 minut
Źródło: Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości