Włosy

Jak dbać o włosy latem? Te sposoby pozwolą ci ochronić je przed słońcem i nie tylko

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Letnia pielęgnacja

Połączenie słońca, wiatru i morskiej, słonej wody może drastycznie pogorszyć kondycję naszych włosów. Aby do tego nie dopuścić, warto wdrożyć specjalną, letnią pielęgnację. Jak dbać o pasma w upalne dni? Sprawdź.

Jak dbać o włosy latem?

Latem nasze włosy narażone są na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych takich jak słońce, wiatr czy słona lub chlorowana woda. Warto więc odpowiednio o nie zadbać, by nie doprowadzić do wysuszenia, osłabienia, a niestety często też wypadania pasm.

Na szkodliwe działanie promieni słonecznych najbardziej narażone są włosy po koloryzacji, ponieważ zostały one pozbawione naturalnej struktury lipidowej. Szczególną ostrożność powinny zachować również panie o naturalnych, jasnych włosach. Dlaczego? Im jaśniejsze pasma, tym większa jest ich podatność na promieniowanie. Mają one niską zawartość melaniny, która pełni też m.in. funkcję ochronną.

Kosmetyki z filtrem UV

Jak skutecznie ochronić nasze włosy latem? To pytanie zadaje sobie wiele pań. Na rynku dostępne są m.in. produkty z filtrem UV, które pełnią funkcję ochronną i nie tylko. Jednym z hitów letniej pielęgnacji są odżywki i maski do włosów. Te produkty dbają o odpowiednie odżywienie i nawilżenie pasm.

Bazę letnich kosmetyków powinny stanowić naturalne składniki np. olej z pestek winogron, masło shea, czy olejek kokosowy, który wnikając we włosy, odżywia je i dodaje im blasku. Świetnym rozwiązaniem będzie też m.in. mgiełka do włosów. Skutecznie nawilża, pielęgnuje i przede wszystkim chroni pasma, ponieważ zawiera cenne proteiny i witaminy.

Nie zapomnij też o używaniu delikatnego, nieobciążającego szamponu, który nie zawiera silikonu. Zamiast tego postaw na produkty z aloesem, papają czy nawet pokrzywą. Ważne, żeby produkt dobrze oczyszczał, gdyż po całym dniu na plaży, w twoich włosach z pewnością znajdzie się dużo piasku i soli.

Pielęgnacja włosów latem

Jednak kosmetyki to nie wszystko. W letnią pielęgnację powinnaś włączyć również pewne nawyki. Prostym i bardzo skutecznym sposobem na ochronę włosów przed słońcem, lub słoną, morską wodą jest po prostu wiązanie ich w wysokie koki, warkocze czy kucyki.

Wiele pań nie wychodzi na plaże bez czapki z daszkiem lub słomianego, stylowego kapelusza. Takie działanie, choć wydaje się banalne, to naprawdę cechuje się ogromną skutecznością i przede wszystkim nic nie kosztuje.

Pamiętaj też, aby nie suszyć włosów na słońcu. Niestety takie działanie otwiera łuskę włosa, przez co naraża je na jeszcze większe działanie promieni słonecznych. Ponadto zwiększa szansę na wystąpienie uszkodzeń mechanicznych. Jak więc prawidłowo suszyć pasma? Wystarczy użyć suszarki z zimnym nawiewem. Dzięki temu łuska nie pozostanie otwarta, a włosy będą gładkie i miękkie.

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź!

Materiał zawiera treści promocyjne partnera.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości