Włosy

Fryzura Pameli Anderson z lat 90. to hit wśród generacji Z. Jak zrobić Pamcore?

Włosy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Zeberka.pl

Generacja Z wyznacza trendy nie tylko w świecie mody, ale również urody. Tym razem do mody wróciła fryzura w stylu Pameli Anderson z lat 90. Inspiracje trendem możemy zauważyć też w wizerunku znanych twarzy z show-biznesu. Jak wykonać Pamcore? Podpowiadamy.

Generacja Z, czyli młodzi ludzie urodzeni w latach od 1995 do 2010 roku, mają ogromny wpływ na trendy w modzie i urodzie. W tym sezonie króluje wśród nich Pamcore - fryzura inspirowana jedną z największych gwiazd lat 90. Mowa tu o aktorce ze "Słonecznego Patrolu" Pameli Anderson.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Popularność tego retro trendu możemy zauważyć nie tylko wśród młodych influencerek czy dziewczyn z branży modowej. Estetyka Pamcore wpływa również na wizerunek par ze świata show-biznesu m.in. Megan Fox i Ma­chi­ne Gun Kel­ly oraz  Kourtney Kardashian i Tra­vi­sa Bakera.

Fryzura Pamcore charakteryzuje się luźnym upięciem w tzw. artystycznym nieładzie. Fryzurą inspirują się również znani styliści gwiazd.

- Jej chaotyczne upięcie jest zdecydowanie tym jedynym! Zawsze podobał mi się ten wygląd i nadal inspiruję się stylistami fryzur, którzy go stworzyli - tłumaczy sty­li­sta fry­zur z Los An­ge­les Bar­ry Lee Moe.

@gkccouture Re-creating Pamela Anderson Hairstyle again but with a 70s blowout obsessing over this messy hairstyle #hairstyle #pamelaanderson original sound - monet mcmichael

Jak wykonać stylizację w stylu Pameli Anderson? Wystarczy zakręcić włosy za pomocą wałków lub lokówki. Stylizację upinamy w wysoki kucyk za pomocą spinki do włosów. Pasma lekko wywijamy do przodu i do boku, dzięki temu fryzura nabierze odpowiedniej objętości. Całość utrwalamy lakierem do włosów.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: FG Trade/Getty Images

Pozostałe wiadomości