Moda i Uroda

Rainbow contour - nowy trend w makijażu. Wysmukla i podkreśla rysy twarzy

Moda i Uroda

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Zeberka.pl
VL.G/Getty Images Rainbow contour - nowy trend w makijażu

Konturowanie to przydatna technika makijażu. Odpowiednio wykonana pozwoli na delikatne wyostrzenie i wysmuklenie rysów twarzy. W tym sezonie jej popularnym rodzajem jest rainbow contour. Na czym polega i jak wykonać ten make-up? Podpowiadamy.

Rainbow contour - modny trend 2022

Konturowanie twarzy to świetny sposób na wysmuklenie i podkreślenie jej kształtu. Ten rodzaj makijażu stał się znany za sprawą Kim Kardashian. To właśnie ona była jedną z pierwszych gwiazd promujących wykorzystywanie gry światłocienia do modelowania buzi. Jej film z instrukcją wykonania konturowania zainspirował inne gwiazdy i influencerki beauty, dzięki czemu konturowanie na stałe zagościło zarówno w codziennym, jak i wieczorowym makijażu wielu kobiet.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Ta technika makijażu znana jest już od kilku lat, jednak w Internecie nadal pojawiają się nowe sposoby na jej wykonanie. Prawdziwym hitem tej wiosny będzie m.in. "rainbow contour". Ten trend znacznie różni się od klasycznego konturowania. Wcześniej skupiano się w nim na podkreśleniu konkretnych miejsc na policzkach, czy czole. Tym razem rezygnujemy z precyzyjnych punktów na rzecz namalowania na twarzy poprzecznych pasków.

Jak wykonać rainbow contour?

Wykonanie tego trendu jest banalnie proste, wymaga użycia jedynie 3 kosmetyków - korektora, bronzera oraz różu. Produkty powinny mieć miękką i płynną konsystencję, ponieważ będą łatwiejsze w procesie rozprowadzania. Po nałożeniu całości kosmetyków blendujemy je za pomocą pędzla lub gąbeczki.

Rainbow contour to idealne rozwiązanie dla kobiet, które preferują szybki i prosty makijaż. Zapewnia wyrazisty efekt wyostrzenia i wysmuklenia rysów twarzy. Sprawdzi się u pań chcących delikatnie odświeżyć swój look na wiosnę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Zeberka.pl

Źródło zdjęcia głównego: VL.G/Getty Images

Pozostałe wiadomości