Propozycje stylizacji na tegorocznego Sylwestra. "Jestem za tym, żeby zakończyć z przytupem ten fatalny rok"

Sylwester 2020 przez panującą pandemię koronawirusa będzie wyglądał zupełnie inaczej niż te, które znamy. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zupełnie odpuścić sobie świętowanie. Choć nie możemy udać się na imprezę i spędzić ostatniego wieczoru w roku w większym gronie, poczujemy się lepiej, gdy postawimy na oryginalny wygląd w domowym zaciszu.

Sylwester 2020/21 - z energią w Nowy Rok

Mijający rok chyba dla wszystkich nie należał do najszczęśliwszych. Ograniczone podróże i spotkania z najbliższymi to kwestie, z którymi każdy musiał się mierzyć. Również praca zdalna, choć ma swoje plusy w postaci większych szans na wysypianie się, to jednak przyzwyczaiła nas do niewychodzenia z domu i wszechobecnych dresów.
Mimo że wygoda jest w cenie, ciągłe noszenie piżam w dłuższym czasie powoduje obniżenie poczucia własnej wartości. Długotrwała niechlujność sprawia bowiem, że nie mamy okazji, by poczuć się pięknymi i zadbanymi. Czy warto więc odbierać sobie tę szansę w Sylwestra?
- Ja jestem za tym, żeby zakończyć z przytupem ten fatalny rok i rozpocząć go z nową energią . A rzeczywiście my dawniej - taka jest istota mody - ubieraliśmy się dla świata zewnętrznego. Zmieniły się nasze potrzeby, bo już nie potrzebujemy stroić się dla innych, nie mamy potrzeby wyrażać się. Wręcz przed światem zewnętrznym zaczynamy się chronić. Stąd właśnie popularność dresów. (...) Dla branży modowej jest to po prostu katastrofa - opowiadał w Dzień Dobry TVN stylista Adam Chowański.

Sylwester 2020/2021 - stylizacje

Zdaniem stylisty, Sylwestra w domu warto spędzić z przytupem - wystroić się, by się lepiej poczuć. Nasz gość poleca wypróbowanie rzeczy, których wcześniej obawialiśmy się założyć albo skorzystanie ze sklepów vintage. On sam stylizacje, które przygotował na wizytę w studiu Dzień Dobry TVN, znalazł w butiku z ubraniami, biżuterią i butami z drugiej ręki.
- Zachęcam, żeby odwiedzać takie second handy, vintage shopy. Niektóre oferują nawet wypożyczenie na doby, więc to jest i ekologiczne i ekonomiczne - podkreślał Adam Chowański.
W programie zaprezentował trzy różne stylizacje. Jedna z nich była prawdziwym szaleństwem kolorów. W jej skład wchodziła granatowa spódnica, zielona koszula i wielobarwna marynarka . To ukłon w stronę bohaterek serialu "Emily w Paryżu", a także Carrie Bradshaw z "Seksu w wielkim mieście" czy Alexis z "Dynastii".
Kolejna propozycja to zestawienie różowego ciepłego swetra z butami na platformie oraz cekinowymi spodniami , które momentalnie wpadły w oko Agnieszce Woźniak-Starak i Małgorzacie Rozenek-Majdan.
- Cekiny są obowiązkowe i takie się utarło myślenie, że cekiny są zarezerwowane na jakąś wielką okazję. Ja akurat należę do tych osób, które uważają, że cekin zawsze wejdzie - stwierdził Adam Chowański.
Trzeci zestaw był monochromatyczny, gdyż skąpany w złocie. Stylista doradził, by nie kierować się zdaniem, że sukienki maxi są zarezerwowane tylko na czerwony dywan. Warto się przełamać i nosić je z różnych okazji.
Zobacz też:
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Autor: Sabina Zięba
Pozostałe wiadomości