Poliester jednak nie taki zły, jak go malują? "Idealnie się sprawdzi"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Modny, ale kontrowersyjny
Modny, ale kontrowersyjny
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Karolina Pisarek w cyklu "Moda na spacer"
Karolina Pisarek w cyklu "Moda na spacer"
Joanna Przetakiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Joanna Przetakiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Znajomość Joanny Przetakiewicz i Karla Lagerfelda. Jak się poznali?
Znajomość Joanny Przetakiewicz i Karla Lagerfelda. Jak się poznali?
Maja Bohosiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Maja Bohosiewicz w cyklu "Moda na spacer"
Łukasz Jemioł w cyklu "Moda na spacer"
Łukasz Jemioł w cyklu "Moda na spacer"
Viva a Viva w cyklu "Moda na spacer"
Viva a Viva w cyklu "Moda na spacer"
Sandra Kubicka w cyklu "Moda na spacer"
Sandra Kubicka w cyklu "Moda na spacer"
Jakie są zalety oraz wady poliestru? Kiedy warto go zaakceptować w ubraniach? O faktach i mitach na temat tego materiału opowiedziała w Dzień Dobry TVN Katarzyna Daniłko, znana w sieci jako Pani od jakości. Oto mało znane oblicza tkaniny. - Jest pochodnym ropy naftowej - zaznaczyła specjalistka.

Zalety poliestru - co to za materiał?

W studiu Dzień Dobry TVN gościła Katarzyna Daniłko znana w sieci jako Pani od jakości. Podzieliła się z widzami wiedzą na temat często wykorzystywanego w tzw. fast fashion poliestru. - To jest materiał syntetyczny. (...) Jest pochodnym ropy naftowej. Nie występuje w przyrodzie - wyjaśniła specjalistka.

Produkcja poliestru z pewnością nie należy do procesów korzystnych dla środowiska. To rozwiązanie można nazwać prędzej ekonomicznym niż ekologicznym. Żeby nie być jednostronnym i nazbyt krytycznym, warto jednak wskazać, jakie są dobre właściwości tej tkaniny i do czego najlepiej ją wykorzystać.

- Poliester idealnie nadaje się na reklamówki, na stroje kąpielowe, bo umówmy się, w strojach kąpielowych nie chodzimy na co dzień. To jest odzież na plażę, więc idealnie sprawdzi się, gdy poplamimy olejkiem. (...) W ogóle się nie gniecie. Możemy go poszarpać, jest odporny na pranie, nie wchłania wody, kawy, oleju, dlatego łatwo spierzemy z niego plamę i właściwie to jest koniec jego zalet - wymieniała nasza gościni. Jak dodała, poliester bardzo często odnajduje swoje zastosowanie w kurtkach puchowych, bo dzięki niemu odzież wierzchnia jest "odporna na wiatr, na wilgoć, woda spływa po tym jak po szybie".

Dlaczego należy omijać odzież poliestrową?

Katarzyna Daniłko przekonuje, że choć poliester przyda się w produkcji kurtek i kostiumów kąpielowych, nie powinien mieć dłuższej, bezpośredniej styczności ze skórą, ponieważ nie przepuszcza powietrza. Kupowanie piżam, koszul, garniturów czy sukienek z tej tkaniny jest według niej złym rozwiązaniem.

- Materiał musi wchłonąć pot i jak najszybciej odprowadzić go na zewnątrz. A poliester nie wchłonie. Ten pot zostaje nam pod pachą, przez co po jakimś czasie brzydko pachnie - tłumaczyła Pani od jakości.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości