Te części ciała starzeją się najszybciej i zdradzą twój wiek. Jak o nie zadbać?

Autor:
Maria
Czarniecka
Źródło:
kobietawp.pl

Podczas pielęgnacji ciała często zapominamy o kilku okolicach. To one po latach najbardziej będą zdradzały nasz wiek. Jednak zamiast leczyć, można temu zapobiegać. Gdzie pojawiają się pierwsze oznaki starzenia? Tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza lub najbardziej pomijana. Sprawdź, czy nie zapominasz o tych partiach podczas swojej codziennej pielęgnacji.

Pierwsze oznaki starzenia - zadbaj o te części ciała

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna, dlatego pierwsze procesy starzenia kobieta może zaobserwować już ok. 25 roku życia. Te okolice dość szybko potrzebują wsparcia w postaci odpowiedniej pielęgnacji w postaci delikatnych, ale bogatych w składzie kremów. Niezawodne są również masaże. Warto również pamiętać, że niezawodnym "środkiem przeciwzmarszczkowym" jest odpowiednia ilość snu.

Makijaż ust

Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?
Czy da się powiększyć usta gadżetami z Chin?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Szyja i dekolt to kolejne części ciała, które dość szybko zdradzają wiek. Dlaczego? Ponieważ często są pomijane podczas codziennej pielęgnacji. Co więcej - zmarszczki pojawiające się na szyi często spowodowane są pozycją, którą przyjmujemy. Niekorzystnie wpływa więc częste nachylanie się nad komputerem czy telefonem lub spanie na wysoko ułożonej poduszce.

Kolejny obszar, o który warto dbać ze szczególną uwagą to dłonie. Skóra na nich jest myta częściej niż inne części ciała. Narażona jest również na mocniejsze detergenty do czyszczenia domu. I tak, jak dbamy o cerę na twarzy smarując ją wieloma kremami, tak o kremie na zmęczone codziennością ręce często zapominamy.

Jak zapobiegać pierwszym oznakom starzenia?

Trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry dostosowaną do jej potrzeb. Oznaki starzenia doskonale zwalczają również automasaże twarzy - te można wykonywać przy pomocy narzędzi (np. kamienia gua sha) lub samymi palcami. Nie zapominajmy również o ochronie przeciwsłonecznej niezależnie od pory roku. Niezawodnym wsparciem dla skóry jest również odpowiednia dieta, sen i nawodnienie.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Maria Czarniecka

Źródło: kobietawp.pl

Źródło zdjęcia głównego: Peter Finch/Getty

Pozostałe wiadomości