Pielęgnacja twarzy i ciała

Jakiej pielęgnacji potrzebują włosy latem? Ekspertka podpowiada, jak o nie dbać

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Trudny wakacyjny los włosów - jak o nie dbać
Trudny wakacyjny los włosów - jak o nie dbaćDzień Dobry TVN
wideo 2/5

W okresie wakacji skupiamy się przede wszystkim na tym, aby chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Bardzo często zapominamy, że ochrony potrzebują również nasze włosy. Jak o nie zadbać? Jakich kosmetyków używać? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Szymczak, trychologiem.

Jak słońce szkodzi włosom?

Większość z nas lubi się opalać. Niestety przebywanie na słońcu szkodzi naszym włosom. Przejaśnienia, które na naszych włosach tworzą promienie słoneczne - choć pięknie wyglądają - to tak naprawdę są sygnałem, że włosy są zniszczone. - Najgorzej będą reagowały osoby o włosach blond, bo są to włosy cieńsze, mają mniejszą ilość melaniny, tego naturalnego, ochronnego pigmentu. Włosy ciemne lepiej, a najgorzej włosy farbowane i rozjaśnione, ponieważ proces farbowania usuwa melaninę, czyli tę naturalną ochronę, a sztuczny pigment w żaden sposób nie chroni naszych włosów - mówiła w Dzień Dobry TVN Magdalena Szymczak, trycholog.

Szkodzi nam również chlorowana i słona woda. - Krople wody na naszych włosach działają jak soczewka. One jeszcze bardziej [...] skupiają promienie słoneczne - mówiła specjalistka. Dlatego, aby chronić swoje włosy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych - obok szamponów, masek, czy odżywek - warto sięgać po specjalne mgiełki, spraye, czy olejki. - W odpowiedni sposób zabezpieczają włosy, ponieważ mają filtry UV - mówiła specjalistka.

Jak dbać o włosy latem?

Trzeba jednak pamiętać, że znaczenie mają nie tylko stosowane kosmetyki, ale również to jakiej szczotki używamy. W ocenie specjalistki szczotki z naturalnych włókien wcale nie są lepsze. - One są zawsze mocno sztywne, [...], nawet, jak jest szczotka w "100 proc. naturalnego włosia", to jest tam włókno syntetyczne, które ma ostre zakończenia, a ważne, żeby były zakończenia obłe, bo wtedy w mniejszym stopniu zahaczamy łuski naszych włosów - mówiła. W ocenie specjalistki można korzystać z plastikowych szczotek, pod warunkiem, że mają zakończenia kuleczkowe. - Jeśli one wypadną, wtedy szczotkę wymieniamy - dodała.

Znaczenie ma również to, jakiej gumki do włosów używamy. Najlepsze będą frotki, szerokie gumki wykonane z delikatnego materiału. - Zabójstwem jest recepturka i gumka, z którą mamy problem przy ściąganiu. Wtedy ciągniemy te włosy - dodała. Jaki wpływ na wygląd naszych włosów ma woda? Dowiecie się tego z dalszej części materiału.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości