Konturowanie twarzy na mokro - dlaczego nie wychodzi? Oto najczęstsze błędy

Konturowanie na mokro to jeden z najgorętszych trendów w makijażu. Polega na korygowaniu kształtu twarzy przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. Wiele kobiet skarży się jednak, że im się to nie udaje. Okazuje się, że nie jest to kwestia wprawy czy źle dobranych kosmetyków, co w Dzień Dobry TVN wyjaśniała makijażystka Marta Gąska. Pokazała też, jak krok po kroku wykonać konturowanie na mokro.

Konturowanie twarzy na mokro - na czym polega?

Konturowanie na mokro to skuteczny sposób na ukrycie mankamentów i wydobycie atutów kształtu twarzy. W przeciwieństwie do zwykłego konturowania, w tym przypadku używamy kosmetyków o kremowej lub płynnej konsystencji, które dają bardziej naturalny efekt. Zapominamy więc o pudrze w kamieniu. Natomiast świetnie sprawdzą się kosmetyki w sztyfcie. Marta Gąska w Dzień Dobry TVN przypomniała, że modę konturowania na mokro wprowadziły Kardashianki. I wówczas świat oszalał na punkcie tego trendu.
- Zaczęło się totalne wariactwo - podkreśliła makijażystka. Wiele kobiet zastanawia się, dlaczego nie wychodzi im konturowania na mokro, skoro robią wszystko zgodnie z tutorialem, a ponadto zaopatrzyły się w te same produkty, które stosują makijażystki.

Konturowanie na mokro - dlaczego nie wychodzi?

Zdaniem Marty Gąski, istnieje kilka powodów, dla których konturowanie na mokro nie wychodzi lub wychodzi źle.
  1. 1Często używamy złego podkładu pod konturowanie na mokro, bo powinnyśmy używać podkładu lekkiego, nawilżającego.
  2. 2Jeśli masz niezbyt ładną cerę, niedoskonałości, krostki pojedyncze, to konturowanie na mokro nie wyjdzie, bo jeśli będziemy rozprowadzać produkt, zostaną plamy.
  3. 3Jeśli masz ładną cerę i wydaje się, że wszystko jest w porządku, ale nie jest dobrze nawilżona, to też powstaną plamy.
  4. 4Produkt, który używasz, musi być bardzo mięciutki, który ładnie się rozciera. Ze zbyt suchym i twardym produktem też się nie uda.
Wniosek z tego jest prosty: jeśli mamy cerę z niedoskonałościami lub skłonną do przesuszenia, to odpuszczamy konturowanie na mokro i wybieramy na sucho. Natomiast kobiety, które mają idealną skórę, mogą śmiało konturować na mokro.
Marta Gąska zaprezentowała też, jak wykonać konturowanie na mokro krok po kroku. Zobacz w materiale wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl .
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości