Makijaż

Makijażystka radzi, jak malować opadającą powiekę. Z tego elementu trzeba zrezygnować

Makijaż

Autor:
Adam
Barabasz
Jak malować opadającą powiekę?

Opadająca powieka to prawdziwe wyzwanie dla makijażystki. Wymaga odpowiednich kosmetyków i techniki, aby makijaż pięknie się prezentował i pozostał trwały. O tym, jak go wykonać, mówi Michalina Mazur, dyplomowana makijażystka.

Problem z opadającą powieką

Bez wątpienia najsłynniejsza posiadaczką opadającej powieki jest Paris Hilton, która w latach swojej celebryckiej świetności zyskała nawet przydomek "Lazy eye". Choć dziś taki przydomek jest nie do pomyślenia, to wówczas nie robiło to na nikim większego wrażania. Ostatecznie gwiazda zdecydowała się na korektę powieki, która zaburzała symetrię jej twarzy.

- Skupiając się na oczach, kanonem w świecie wizażu jest kształt migdału. Idealnie, gdy patrząc na wprost, widać kawałek powieki. Przy odpadającej powiece górna część przysłania tę partię ruchomą, tworząc smutny wyraz twarzy. To jest problem, bo wyraża zupełnie inną ekspresję - wyjaśnia Michalina.

Przygotowując się do makijażu specyficznie zbudowanego oka, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Co będzie niezbędne?

- Należy skupić się na dobrej bazie - podkreśla. - Może być to klasyczna baza pod cienie albo korektor, który musi być zastygający, ponieważ opadająca powieka tworzy załamania i jeśli nałożymy coś, co się ślizga, to cały makijaż może się w ciągu dnia przesuwać. Najlepsze są cienie matowe w myśl zasady, że możemy nimi coś ukryć. Błysk uwypukla, więc może jeszcze bardziej podkreślić opadającą powiekę. Dobór kolorów jest dowolny, ale powinny być w trzech odcieniach - od najjaśniejszego do najciemniejszego. Standardowo są to beże i brązy, ale jeśli ktoś lubi zaszaleć z kolorem, to też nie ma z tym problemu - zaznacza.

Kolęda Dzień Dobry TVN
Kolęda Dzień Dobry TVN - krótka wersja Źródło: Dzień Dobry TVN

Makijaż opadającej powieki

Uzbrojeni już we właściwe przyrządy możemy przystępować do działania.

- Zaczęłabym od zmatowienia powieki płaskim pędzlem, czyli jasny kolor nakładamy pod łukiem brwiowym oraz poza kącikiem zewnętrznym, to pozwoli na łatwiejsze rozcieranie i uniknięcie plam – tłumaczy.- Najważniejszą rzeczą, na której musimy się skupić jest przysłonięcie problematycznego załamania. Cień o średniej intensywności nakładamy troszkę wyżej niż powieka naprawdę się załamuje i tam zaczynamy tworzyć głębię. Potem podkreślamy ją ciemniejszym kolorem. To sprawia optyczne wrażenie otwartego oka.

Makijaż oka z opadającą powieką - przed i po
Makijaż oka z opadającą powiekąŹródło: Michalina Mazur / Archiwum prywatne
Makijaż oka z opadającą powieką - przed i po

Podczas makijażu opadającej powieki należy pamiętać, że wszystkie kolory, które powinny być widoczne, muszą być nakładane powyżej problematycznego załamania. W wewnętrznym kąciku może pojawić się jasny kolor lub ostatecznie błyszczący cień. Dolną powiekę warto mocniej podkreślić.

- Problemem są kreski - zaznacza Michalina. - W tym przypadku opadająca powieka jest bardzo trudna i nie każdemu będzie taka kreska pasować. Można sobie nią nawet zaszkodzić, ponieważ na zamkniętym oku będzie wyglądać dobrze, ale gdy je otworzymy, to okazuje się, że ona się zawija i podkreśla fałdkę, która chcieliśmy ukryć. Zostawiłabym jedynie cieniutką przy samej linii rzęs - podsumowuje.

Makijaż opadających powiek
Makijaż powiekŹródło: Michalina Mazur / Archiwum prywatne
Makijaż opadających powiek

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Jodie Griggs / Getty Images

Pozostałe wiadomości