Moda i Uroda

Kultowa torebka Fendi na New York Fashion Week. "Można ją nosić jak bagietkę"

Moda i Uroda

Autor:
Daria
Pacańska
Reporter:
Mateusz Hładki
Newsy ze świata show-biznesu
Newsy ze świata show-biznesu Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

W tym tygodniu odbywa się prawdziwe święto mody, czyli New York Fashion Week. Podczas gdy światowi projektanci na wybiegach prezentują swoje najnowsze kolekcje, Fendi wraca do kultowego modelu torebki. Jego fenomenowi w showbiznesowym cyklu Dzień Dobry TVN przyjrzał się Mateusz Hładki.

Torebka "Baguette"

W Nowym Jorku trwa Fashion Week. To święto mody, na którym pojawia się wielu jej pasjonatów oraz projektantów. Mateusz Hładki opowiedział o pokazie marki Fendi, który był ukłonem w stronę kultowej torebki "Baguette".

- 25 lat ma "Baguette". Historia jej powstania jest taka, że kiedy ją projektowano, to nie chodziło o to, żeby była ona wygodna i funkcjonalna. Chodziło o to, żeby była po prostu fajna. Dlaczego bagietka? Można ją nosić pod pachą jak bagietkę. Oryginał, te pierwsze modele, mają bardzo krótki pasek, więc tak wchodzą pod tą pachę, jak ją sobie pani założy - tłumaczył Hładki.

Ten model, podobnie jak wiele innych akcesoriów, rozsławiła główna bohaterka serialu "Seks w wielkim mieście", Carrie Bradshaw. - Sarah Jessica Parker była na tym pokazie, widziałam na jej Instagramie - powiedziała Agnieszka Woźniak-Starak.

Pokaz Fendi na nowojorskim tygodniu mody

Powrót słynnej bagietki nie był jedynym, nostalgicznym akcentem na pokazie Fendi. Po wybiegu przeszła top modelka Linda Evangelista, która na długi czas zniknęła z show biznesu.

- Po tym, jak została oszpecona, poddała się zabiegowi kriolipolizy. To jest taki zabieg, który polega na tym, że zamrażamy tkankę tłuszczową - tłumaczył Hładki.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Reporter: Mateusz Hładki

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości