Moda i Uroda

Grzywka "bottleneck bangs" - modne cięcie, które błyskawicznie odmienia charakter fryzury. Komu będzie pasować?

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
instyle.com
Kobieta z przymkniętymi oczami w trakcie przycinania grzywki. Bottleneck bangs. Modne fryzury. Grzywka.

Grzywka to sprawdzony sposób na szybką, a zarazem spektakularną metamorfozę. Za sprawą odpowiedniej techniki cięcia, krótkie pasma opadające na czoło mogą nadać fryzurze nonszalanckiego charakteru, optycznie wyszczuplić twarz, a przy okazji skutecznie poprawić humor osobie, która decyduje się na zmianę. W 2022 roku warto postawić na grzywkę w stylu "bottleneck bangs". Na czym polega jej urok?

Grzywka "bottleneck bangs" - fryzjerski hit

Nowa fryzura nie zawsze musi wiązać się z odważną koloryzacją czy drastycznym cięciem. Marzenie o zmianie wizerunku z powodzeniem można spełnić za sprawą kilku ruchów fryzjerskich nożyczek. Modna grzywka to doskonała propozycja dla pań, które nie boją się eksperymentować ze swoim wyglądem, to także sprawdzona recepta na poprawę humoru.

Jak dbać o włosy?

Jak ukryć siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy?Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Wszystko wskazuje na to, że w 2022 roku największą popularność zyska cięcie w stylu "bottleneck bangs". Termin został ukuty przez stylistę Toma Smitha, który w ten sposób określił pełną nieprzeciętnego uroku fryzurę australijskiej aktorki Margot Robbie. Wyjątkowy trend to swoista kontynuacja mody na okalającą twarz grzywkę "curtain bangs". Zdaniem eksperta, oryginalne cięcie stanowi bezpośrednie nawiązanie do lat 70. XX wieku. Co ciekawe, można dopasować je niemal do każdego kształtu twarzy.

Zobacz wideo: Najmodniejsze fryzury na 2022 rok 

Najmodniejsze fryzury na 2022 rok
Najmodniejsze fryzury na 2022 rok Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak wygląda i komu pasuje grzywka "bottleneck bangs"?

Grzywka "bottleneck bangs" będzie doskonale prezentować się zarówno u osób z bardzo długimi włosami, jak i u miłośniczek krótkich fryzur. Co więcej, jej potencjał z powodzeniem można wykorzystać w przypadku prostych oraz kręconych pasm. Nie dziwi zatem fakt, że modna fryzura błyskawicznie zyskała uznanie największych gwiazd światowego formatu. Zdecydowały się na nią między innymi Kaia Gerber, Dakota Johnson czy Lily Collins.

- Ta fryzura czerpie inspirację z szyjki butelki - ocenia Tom Smith, określając cięcie jako uniwersalną i bardzo twarzową propozycję dla większości kobiet. Stylista fryzur wyjaśnia, że grzywka na środku czoła jest dość krótka, jednak stopniowo wydłuża się w okolicy oczu i zyskuje na długości tuż za linią kości policzkowych.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: instyle.com

Źródło zdjęcia głównego: Wicki58/Getty Images

Pozostałe wiadomości