Moda i Uroda

Dry cleansing, czyli mycie twarzy na sucho. Czy warto wypróbować tę metodę?

Moda i Uroda

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Kobieta nakładająca na twarz kremowy kosmetyk. Pielęgnacja skóry. Dry celansing. Mycie twarzy na sucho.
fizkes/Getty ImagesMycie twarzy na sucho

Delikatne oczyszczanie skóry metodą dry cleansing to trend, który przybył do nas z dalekiej Azji. Wiadomo nie od dziś, że mieszkanki tamtejszych rejonów mogą poszczycić się zdrową, promienną i pozbawioną niedoskonałości cerą, a praktykowane przez nie rytuały pielęgnacyjne dla wielu kobiet stanowią niekwestionowany wzór do naśladowania. Mycie twarzy na sucho to zatem nawyk, który z całą pewnością warto przemycić do codziennej rutyny. Jak to zrobić, by cieszyć się wymiernymi efektami?

Mycie twarzy na sucho - na czym polega?

Oczyszczanie skóry twarzy to ważny krok w pielęgnacji. Nie dziwi zatem fakt, że miłośniczki domowych zabiegów upiększających nieustannie poszukują skutecznych rozwiązań, pozwalających usunąć z cery wszelkie zanieczyszczenia. Dry cleansing odpowiada na tę potrzebę, stanowi też doskonałą alternatywę dla innych popularnych zabiegów, w tym także dwuetapowego oczyszczania olejami. Oryginalna metoda zachwalana jest zwłaszcza przez Azjatki, które z godną podziwu gorliwością troszczą się o kondycję swojej skóry.

Mycie twarzy na sucho polega na użyciu wybranego preparatu kosmetycznego bez uprzedniego opłukania cery wodą. Stosowną porcję żelu, pianki lub emulsji myjącej należy nałożyć bezpośrednio na skórę, nawet jeśli pokryta jest ona makijażem. Kolejny krok to delikatny masaż, który powinien trwać minimum 30 sekund. Pozwala on dokładnie rozpuścić zalegający na twarzy brud i usunąć go z porów. Ostatnim etapem rytuału jest staranne spłukanie kosmetyku za pomocą ciepłej wody.

W tym miejscu warto podkreślić, że dry cleansing wymaga zastosowania odpowiedniego produktu myjącego. Wybrany kosmetyk musi być łagodny dla skóry i pozbawiony szkodliwych detergentów. W jego składzie powinny znajdować się cenne substancje nawilżające.

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blondDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Zobacz wideo: Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?

Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Błoto, borowina, glinki – jak poprawiają wygląd naszej skóry?
Dzień Dobry TVN

Dry cleansing - jakie daje efekty?

Mycie twarzy na sucho uznawane jest za skuteczne remedium na problemy związane z zaskórnikami czy rozszerzonymi porami. Ten oryginalny zabieg oczyszczający pozwala poprawić fakturę skóry, jak również wydobyć z niej zdrowy blask. Jego zalety powinny docenić zwłaszcza posiadaczki cery tłustej i problematycznej.

Oczekiwane rezultaty można osiągnąć już po kilku tygodniach regularnego stosowania tej metody. Dry cleansing, podobnie jak inne techniki oczyszczania twarzy, to jedynie pierwszy krok w pielęgnacji. Jego zwieńczeniem powinno być zastosowanie preparatów nawilżających, takich jak sera czy odżywcze kremy.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości